Alt Coinlerde M Ne Demek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Alt coinlerle işlem alıyorsanız kullanılan bazı ifadeler sizi belirsizliğe itebilir. Alt coinlerde M ne demek merak ediyorsanız işlem hacmidir! İşlem hacmi detayı neden bilinmeli ve nasıl yorumlanmalı? Bilinmesi gereken tüm detaylar sizlerle!

Alt coinler sık sık el değiştiriyor. Bir paranın ne sıklıkla el değiştirdiğini bilmek popülerlik oranını anlamak için önemlidir. Özellikle yatırımcılar m harfini yatırım yapmadan önce dikkate alır. İşte, merak edilen tüm detayları yazımızdan takip edebilirsiniz.

Alt Coinlerde M Ne İşe Yarar?

Kripto para da işlem hacmi doğrudan paranın günlük işlemidir. Günlük işlem hacmi bir alt coinin gün içerisinde ki tüm işlemlerini gösterir. Belirlenen paranın 24 saat içerisinde alım ve satın işlemlerinin toplamının görüntülenmesidir. Günlük işlem hacmi kripto paranın toplam miktarını gösterir. Yatırımcılar yatırım yaparken bu miktarı önemseyerek alım ve satım işlemlerini gerçekleştirir. Göz önünde bulundurmak her anlamda olumludur. Fiyatlar yükseldikçe işlem hacmi artar. Fiyat düştüğünde ise buna bağlı olarak düşer.

Kripto Paralarda M Harfi

Alt coinlerde M harfi bir dönem içerisinde değerlerin doğrudan toplamını gösterir. M harfi belirli bir dönem için gösterilebilir. Buna bağlı olarak:

  • M harfi işlem hacmidir.
  • Son gün içerisinde, 24 saatte, haftalık veya aylık olarak gösterilebilir.
  • Ayrıca uzun bir dönem olarak yıllık ve daha uzun hesaplamalar içinde kullanılır.
  • M harfi işlem harfinin yaygın olarak kullanım şeklini gösterir.

Bu sayede işlem almak istediğiniz alt coinin el değiştirme seyrini görebilirsiniz.

Alt Coinlerde M Yorumlaması

Bir alt coinin işlem hacminin artması paranın çok el değiştirdiğini gösterir. Piyasada olumsuz bir beklenti oluşuyor ise veya şirket ile ilgili bir haber çıkmış olabilir. İşlem hacminin artması olumlu olabileceği gibi olumsuzda olabilir. M oranı hesaplanırken işlemin alış ve satış ücretlerinin çarpılması üzerinden yapılır. Bu oran yükseldiğinde yatırımcı daha güvenli yatırım yapacağını düşünerek tercih eder. Düşmesi halinde ise güvenilirliği sarsılır ve trend olarak yapılan işlemler satış trendi gösterir. Trendlerin yönünü anlamak ve ona göre işlem almak için M harfini değerlendirmek önemlidir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!