Arbitraj Nedir, Yatırım Fırsatı Mı?

Arbitraj Nedir
Arbitraj Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Arbitraj Nedir; Arbitraj genel bir şekilde tabir etmek gerekirse, farklı fiyatlardaki piyasalardan yararlanmak sureti ile daha düşük bir kar elde etme stratejisi olarak bilinir. Bu stratejiyi ise genel olarak tercih eden yatırımcılar herhangi bir borsa üzerinden satın alma yaparak farklı bir borsa üzerinde varlık satma işlemi sağlarlar. Bu bağlamda ise zor olan konu ise fiyat farklarını bulmaktır. Aynı zamanda bu yatırım ile kar elde etmek ve aynı zamanda kar sağlamak için gerekli olan zaman aralığı da oldukça kısa bir aralıktır. Buna ek olarak ise bu işlem yatırım riskinin düşük olması sebebi ile de aynı zamanda oldukça düşük kar elde etmeyi hedefler. Böyle bir durumda ise arbitraj ile işlem yapabilmek için de hem hızlı bir şekilde işlem sağlamak hem de ciddi bir kazanç sağlamak için daha büyük olan bir sermayeye sahip olmak gerekir. Ancak son zamanlarda az risk bulunması ile de arbitraj yatırım fırsatı mı sorusunu beraberinde getirmiştir.

Arbitraj Çeşitleri Nelerdir?

Oldukça yaygın bir şekilde duymuş olduğumuz arbitraj nedir sorusu ile birlikte arbitraj çeşitleri de merak konusu olmaya başlamıştır. Bu bağlamda ise yatırım fırsatı olarak sunulan arbitrajın bazı çeşitleri de mevcuttur. Bu çeşitler ise;

  • Borsa arbitrajı
  • Fonlama oranı arbitrajı
  • Üçgen arbitraj

Olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu bağlamda ise yeteri kadar sağlam bir sermaye ile risk olmadan bir kazanç elde etmek oldukça kolay bir hale gelmektedir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!