Binance Smart Chain Nedir ? Nasıl Çalışıyor ?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Binance’in yeni blockchaini Binance Smart Chain ‘i yakından tanımak incelemek ister misiniz?

2019’da piyasaya sürülen Binance Chain, kullanıcıların doğrudan ticaret yapmasına olanak tanıyan merkezi olmayan borsa Binance DEX’i desteklemek için tasarlanmış bir blok zinciri platformudur. Binance Chain hızla piyasaya sürüldü ve hızlı ticaret için optimize edildi. Bununla birlikte, Binance Chain’in bir dezavantajı var, yani DApp’leri destekliyor ve yeni Binance Akıllı Zinciri geldiği yer. Adından da anlaşılacağı gibi BSC, haleflerinden daha gelişmiş özelliklere sahiptir.

Binance Smart Chain Nedir?

Eylül 2020’de piyasaya sürülen Binance Smart Chain, geliştiricilerin akıllı sözleşmeler kullanarak kendi DApp’lerini oluşturmalarına olanak tanıyan bir blockchain hizmetidir. Orijinal Binance zinciri bu tür işlevleri içermez, bu nedenle BSC, kullanıcılara bu tür yenilikler ve faydalar sağlamayı amaçlamaktadır. … BSC ayrıca Ethereum VM ile tamamen uyumludur, bu da Ethereum’dan taşınan DApp’lerin BSC üzerinde kolayca çalışabileceği anlamına gelir.

Ancak BSC, orijinal Binance zincirinin yeniden adlandırılmış bir versiyonu değildir. Binance zinciri çevrimdışı olsa bile, tamamen farklı ve bağımsız bir blok zinciridir, ancak her iki blok zinciri paralel olarak çalışmak üzere tasarlanmıştır.

BSC Nasıl Çalışıyor?

BSC, yetki kanıtlama algoritması, eşitlik kanıtı ve yetki kanıtı algoritmasının bir kombinasyonunu kullanır. Bir siber güvenlik denetçisi, belirli bir miktarda BNB tutan ve bu işlem için ödüllendirilen kişidir. Şirket, iş için tasarlanmıştır ve ayrıca kullanıcılara dizeler arası uyumluluk sağlar.

Varlıklar, blok zincirleri arasında hızla aktarılabilir, böylece kullanıcılara BSC tarafından sağlanan hızlı ve güvenli işlem fırsatları sağlar. Aynı zamanda, şirketin BEP-2 ve BEP-8 tokenleri de BEP-20 BSC tokenleri ile değiştirilebilir. Ek olarak, Ethereum VM’nin uyumluluğu, diğer blok zincirlerindeki DApps yaratıcılarının kolayca BSC’ye geçebileceği anlamına gelir. Ethereum büyümeye devam ettikçe ve işlem ücretleri yükseldikçe, DApp geliştiricileri sorunlarla karşılaşabilir. Yani dikkatli olun..

Özellikleri Nelerdir ?

Binance Chain ve Binance Smart Chain arasındaki birlikte çalışabilirlik, geliştiricilerin DApp’lerinin işlevselliğini ve performansını en üst düzeye çıkarmak için iki blok zincirinin özelliklerini kullanmasına olanak tanır. Ek olarak, EVM desteği, DApp’lerin Ethereum’dan devralınabileceği ve BSC’de geliştirilebileceği anlamına gelir. Pazar payı ve ekosistemin gelişimi göz önüne alındığında, şirket bu alanda tanınmayı umuyor ve çok fazla sermaye ve likiditeye sahip.

BSC’nin ana hedef grubu, merkezi olmayan uygulamaların geliştiricileridir. Binance, geliştiricileri kendi ekosistemine ikili blok zinciri sistemi, EVM desteği ve dahili desteği ile getirmeyi umuyor. Binance’in kurucusu Changpeng Zhao’nun Ekim 2020’de açıkladığı gibi, şirket BSC’de merkezi ve ademi merkeziyetçi finansman arasındaki boşluğu doldurma fırsatı görüyor.

Kripto para yasal düzenlemesi yayımlandı. İnceleme için tıklayın.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!