Bitcoin Asıl Amacı Nedir?

Bitcoin Asıl Amacı Nedir
Bitcoin Asıl Amacı Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin asıl amacı nedir; Temelinde yer alan blok zincir teknolojisinin gelişmesini sağlamaktır. Fakat gelişen teknoloji ile asıl amacı dışına çıkarak günümüzün en çok tercih edilen yatırım aracına dönüşmüştür.

Bitcoin ile ilgili her konuda olduğu gibi konuda da değişik senaryolar ortaya atılmaktadır. Senaryolardan bir tanesi yasadışı işlerde gizliliği sağlamak ve bu yollar ile kazanılan paraları aklama olduğu yönündedir. Bitcoin asıl amacı nedir; bu olmasa bile en çok bu alana fayda sağladığı düşünülmektedir.

Bitcoin Güvenilir Mi?

Bitcoin kendi sistemi içerisinde güvenli bir para birimidir. Bir merkez ya da denetim mekanizmasına bağlı olamaması gibi özellikleri ile güven sağlamaktadır.  Yatırımcılara açık, seri ve minimum masraflı işlemler gerçekleştirebilir.

Merkezi olmadığı için birden tık diye kapanma riski bulunmamaktadır. Yatırımcı işlemleri sistem içinde herkes tarafından görülebilir ancak yatırımcıların kimlikleri sır olarak kalmaktadır. Bitcoin maksimum seviyede koruma sağlamaktadır.

Bitcoin Nedir?

Bitcoin (BTC) ilk dijital para birimidir. Geliştiricisi hakkında farklı teoriler vardır. Bitcoin ilk duyulması 2008 tarihinde ekonomilerde yaşanan sorunlar ile olmuştur. 2009 ilk Bitcoin transferin yapıldığı yıldır. İtibari paralardan farklı özellikleri ile kısa sürede yatırımcıların en çok tercih ettiği yatırım aracına dönüşmüştür. Yaşanan bu gelişmeler Bitcoin asıl amacı nedir; yaratıldığı internet ağını desteklemek olan amacın dışına çıkmasına sebep olmuştur. Kripto borsasını temel taşı olan Bitcoin yatırımcısına en çok kazanç sağlayan para birimi olarak ilk sıradadır ve normal hayatta etkin olmaya başlamıştır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!