Bitcoin Bozdurma Nereden Yapılır?

Bitcoin Bozdurma Nereden Yapılır
Bitcoin Bozdurma Nereden Yapılır
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para piyasasında en çok işlem gören Bitcoin bozdurma nereden yapılır; işlem yine kripto para borsalarında yapılmaktadır. Ülkemiz yasaları çerçevesinde hiç bir banka Bitcoin bulunduramaz, bu yüzden direk bankalar ile Bitcoin Bozdurma mümkün değildir. Borsada bozdurulan para bankalarda geçerli olan para birimine çevrilerek banka hesabına aktarılır.

Bitcoin Bozdurma Yöntemleri

  • Kişilere veya kurumlara bitcoin satılır. Bitcoin bozdurma; Bitcoin almak isteyen tarafa gönderilir, alım işlemini yapan taraf ise Bitcoin karşılığı parayı banka hesabınıza aktarır.
  • Sanal uygulamalar: satış işleminden sonra anlaşması olan uygulamalar ile Bitcoin bozdurma işlemi gerçekleştirilir. Bu yöntemde sanal    cüzdanlar kullanılır. Paypal, Skrill gibi cüzdanlar ile yapılan bu işlem içinde banka hesabı gerekmektedir.
  • Western Union ile Bitcoin bozdurma işlemi: Türkiye’den ya da farklı ülkelerden işlem gerçekleştirebilir. Avantajı aynı anda ödemenin  gerçekleşmesidir.

Dolandırıcılığa maruz kalmamak için dikkatli olmak gerekiyor. Bitcoin borsasında en çok rastlanan dolandırıcılıklar vardır.

Bitcoin Dolandırıcılıkları

  1. Bulut Madenciliği; Madencileri olmadan Bitcoin ürettiğini söyleyerek  yatırımcıları etkilerler. Yüksek kar vaadi ile satış  işlemleri yaparlar. Ancak ortada satılan bir Bitcoin yoktur.
  2. Phishingler; kopya siteler ve platformlar ile yatırımcıyı kandırırlar. Dikkatsiz bir anda giriş yapmaları ile bütün bilgilerini ele geçirirler.
  3. Bitcoin cüzdan uygulamaları. Yeni çıkan ve güvenliğinden emin olunmayan cüzdanlar yatırımcıların dolandırılmasının en büyük nedenidir.
  4. Ponzi şeması. Referans sistemi ile çalışırlar. Bunlara aldanan müşteriler dolandırıldıklarını fark etmezler.
  5. Kripto para borsaları güvenilir olmayan seçimler yatırımcıların dolandırılmasına neden olur.
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!