Bitcoin ve Blockchain Arasındaki Fark?

Bitcoin ve Blockchain Arasındaki Fark
Bitcoin ve Blockchain Arasındaki Fark
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin ve blockchain arasındaki fark; Bitcoin sanal para, Blockchain Bitcoin işlemlerini yöneten ve belgeleyen teknolojidir. Kripto para piyasasının anlaşılması zor terimlerinde ikisidir. İnsanlar ikisinin aynı olduğunu düşünüyor. Çünkü Bitcoin, blockhain’ in ilk uygulamasıdır. Bitcoin ve blockchain arasındaki fark; Bitcoin sanal para, Blockchain blok zincirdir. Bu iki kavramı birbirinden ayırmak için ilk olarak tanımak gerekir.

Bitcoin Nedir

Bitcoin, kripto paraların ilk ortaya çıkan ve en yaygın olan sanal para. 21 milyon adet ile sınırlı, dolaşımda 16 milyon Bitcoin mevcut. Yeni bir şifre çözüldüğünde piyasaya yeni Bitcoinler giriyor. Ancak şifre ile uğraşmak istemeyen yatırımcılar, Bitcoin satan sitelerde alım yapıyorlar. Bitcoin’de tıpkı döviz kuru gibi piyasanın arz ve talebine göre şekilleniyor.

Blockchain Nedir

Block zinciridir. Blockchain, halka açık blok olan işlem kayıtlarını, eşler arası düğüler aracılığı ile birbirine bağlayan ağda çeşitli veri tabanlarında saklayan yapıdır. Dijital defter olarak da bilinmektedir. Blockchain güvenilir, merkeze bağlı olmayan, otomasyon yeteneği olan, şeffaf ve değiştirilemez bir yapıya sahiptir. Blockchain, finans, tedarik zinciri ve üretim gibi birçok sektörle ilgili çeşitli uygulamaları destekleyen teknolojidir.

Bitcoin ve Blockchain Farkları

1.    Bitcoin sanal para birimi, Blockchain bütün Bitcoin işlemlerini tutarak kataloglayan otak bir dijital defter.

2.    Bitcoin bir merkeze bağlı olmayan kripto para, Blockchain dağınık bir bilgisayar ağı kullanan teknoloji          

3.    Blockchain olmadan Bitcoin çalışamaz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!