Chromia (CHR) Nedir?
Chromia (CHR) Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Chromia (CHR) Nedir?

Chromia (CHR) Nedir? Chromia (CHR), dApp’lerin ölçeklenebilirlik sorununu çözmek için tasarlanmış bir blockchain platformudur. Platform, ilişkisel blok zincirlerinden oluşan bir ağdan oluşur. dApp’ler, ister büyük kurumsal uygulamalar, ister oyunlar veya küçük projeler üzerinde çalışıyor olsunlar, dünyanın dört bir yanındaki geliştiricilerin aşina olduğu bir şekilde yazılabilir.

Ethereum’daki parçalamaya benzer şekilde, Chromia’daki her bir blok zinciri, Chromia’nın sahip olduğu tüm düğümlerin bir alt kümesi olan bir dizi doğrulayıcı düğüm ile ilişkilidir. Bu düğüm alt kümesi, Bizans Hata Toleranslı (BFT) konsensüs algoritması çalıştırır.

Chromia ağ mutabakatı, Chromia’nın işlem geçmişini Bitcoin ve Ethereum gibi çalışma kanıtı (PoW) blok zincirlerine sabitleyerek daha da güçlendirildi. Bir blok sabitlendikten sonra nihai olarak kabul edilir. CHR, Chromia’nın yerel hizmet belirtecidir. Kullanıcılar, CHR belirteçlerini dApp’ler içinde kullanabilir ve dApp’ler, üreticilerin CHR belirteçlerini kullanmasını önlemek için işlem ücretleri öder.

Chromia, dApp’lerin CHR destekli belirteçler çıkarmasına izin verir ve dApp projelerindeki yatırımcılar, bir kar paylaşım anlaşması yoluyla CHR’de tazmin edilebilir. Geliştiriciler için Chromia (CHR), popüler dApp’lere kendi dApp’lerinden para kazanma fırsatı sunarak geliştiricinin sahip olduğu tokenlar için ek gelir talebi oluşturur. Chromia’daki dApp’lerin mevcut uygulamaları arasında finans, oyun, emlak ve sağlık hizmetleri yer alıyor.

Gelecekte Chromia (CHR), tedarik zinciri, kurumsal hizmetler ve IoT (Nesnelerin İnterneti) dahil olmak üzere dApp’lere de odaklanacak. Chromia, İsveç şirketi Chromaway AB tarafından oluşturulan açık kaynaklı bir halka açık blok zinciridir. Chroma Token (CHR) Mayıs 2019’da piyasaya sürüldü. Chromia blok zincirinin arkasındaki teknoloji, Chromaway AB’nin kurumsal müşterilere sunduğu bir çözüm olan “Postchain” adlı önceden geliştirilmiş bir teknolojiden uyarlanmıştır.

 

Chromia (CHR) Ekibi

Chromia (CHR) Nedir? Chromia’nın (CHR) çekirdek ekibi, endüstri gazileri Or Perelman, Henrik Hjelte ve Alex Mizrahi’den oluşuyor. Perelman, Hjelte ve Mizrahi, kripto alanında Bitcoin ve Ethereum’un ilk günlerine kadar uzanan derin köklere sahiptir. Örneğin Mizrahi, ilk oluşum yıllarında Proof-of-Stake konsensüsü üzerine akademik bir makale yayınladı ve daha sonra dönüştürülen bir “token” fikrini geliştiren ilk projelerden biri olan Colored Coins’in arkasındaki kilit figürlerden biriydi.

Ethereum tarafından öne çıkmak zorunda. Bu nedenle, Chromia (CHR), merkezi olmayan uygulamalar için gelişmiş işlevsellik ve veri işleme ve depolama yetenekleri sağlamak amacıyla, aktif geliştirme aşamasında olan bir katman 1 ve katman 2 blok zinciri çözümü olarak geliştirilmiştir.

 

Chromia Nasıl Çalışır?

Chromia (CHR) Nedir? Chromia (CHR), Binance Smart Chain ve Ethereum için bağımsız bir katman 1 blok zinciri ve EVM (Ethereum Virtual Machine) uyumlu katman 2 geliştirebilir. Chromia, ölçeklenebilirlik, gelişmiş veri işleme ve özelleştirilebilir ücret yapıları sağlayarak mevcut dApp’leri geliştirmek ve yeni nesil dApp’ler oluşturmak için ortaya çıktı.

Blok zinciri, ilişkisel blok zinciri adı verilen benzersiz bir mimari ve Rell adı verilen tescilli bir programlama dili kullanır. Rell programlama dili, SQL gibi kodlamak ve çalışmak için tasarlanmıştır. Başka bir deyişle, geliştiricilerin, bağlı bir veritabanının verimliliği ile verileri depolarken ve işlerken blok zincirlerinin güvenliğinden ve değişmezliğinden yararlanmalarına olanak tanır.

Chromia (CHR) üzerinde çalışan her dApp, ana blok zincirine dayalı olarak kendi yan zincirinde çalışır. Başka bir deyişle, her uygulama daha verimli bir şekilde ölçeklenebilir ve her uygulama geliştiricisine çeşitli ücret yapıları seçme özgürlüğü verir. Örneğin, bir uygulama, kullanıcıların işlem ücretlerini CHR’de ödemesini gerektirebilir (Ethereum veya Bitcoin’in çalışmasına benzer şekilde), başka bir uygulama, bilgi işlem gücünü tahsis etmek ve kullanıcılarının ücretsiz ticaret için sınırsız işlem gerçekleştirmesine izin vermek için yeterli CHR’yi paylayabilir.

 

Chromia İle Oluşturulmuş Uygulamalar

Chromia (CHR) Nedir? Chromia (CHR), zincirini merkezi olmayan bir depolama katmanı olarak kullanır ve katman 2 geliştirmelerini kullanan blok zincirine dayalı birçok farklı uygulamaya sahiptir.

Chromia geliştirme sürecindeki en yeni özelliklerden biri, Chromia zincirinde yerel bir standart ve ayrıca mevcut ERC-721 ve BEP-721 belirteçleri için bir geliştirme katmanı olarak hizmet edecek olan Chromia Originals adlı yeni bir NFT standardıdır. Katman-2 geliştirmeleri, Komşum Alice ile işbirliği içinde geliştirilmektedir.

Ekonomi ve Tedarik: Chromia (CHR) Nedir? 1 Mayıs – 20 Ağustos 2018 tarihleri ​​arasında ortalama 7.736,75 USD = 1 BTC ve 270,21 USD = 1 ETH, 0,05 USD / CHR karşılığında takas edildi ve toplam 9,70MM USD artırıldı. Özel yerleştirme USD, BTC ve ETH cinsinden gerçekleştirildi ve toplam 138.351,25 $, 23,37 BTC ve 34,717,57 ETH toplandı.

IEO satışı: 28 Mayıs 2019 tarihinde KuCoin’de ortalama 0,05 USD/CHR değişim kuru üzerinden 1,10 USD = 1 KCS gerçekleşmiş ve toplamda 2,00MM USD zam yapılmıştır. IEO satışı sadece KCS’de gerçekleştirilmiş ve toplam 1.818.181,82 KCS toplanmıştır.

 

Token Tedarik Dağıtımı

Chromia (CHR) Nedir? Token Tedarik Dağıtımı aşağıdaki gibi dağıtılır: Özel yerleştirme belirteçleri, toplam arzın %19,40’ını temsil eder. IEO satış jetonları, toplam arzın %4,00’ünü oluşturuyor. Takım jetonları, toplam arzın %2,98’ini temsil ediyor. Founders Tokens, toplam arzın %4,50’sini temsil ediyor. Danışma belirteçleri, toplam arzın %1,92’sini temsil ediyor. Boost Fund Jetonları, toplam arzın %25,00’ini temsil eder.

Ekosistem Fonu Jetonları, toplam arzın %37,20’sini temsil eder. Otomatik dönüştürme sözleşmesi belirteçleri, toplam arzın %3,00’ünü oluşturur. Tazminat havuzu belirteçleri, toplam arzın %2,00’sini temsil eder.

*Otomatik dönüştürme sözleşmesi, kullanıcıların CHR’yi otomatik olarak ETH’ye dönüştürmesine olanak tanıyarak ETH sahiplerinin CHR ekonomisine sorunsuz bir şekilde katılmasına olanak tanır.

 

CHR Tokeni Dolaşıma Sunum Programı

Chromia (CHR) Nedir? Dolaşımdaki tüm CHR tokenlerinin aylık bazda hacmi ve dağılımı aşağıdaki grafikte gösterilmektedir. Tanıtım Fonu, Ekosistem Fonu ve Dönüşüm Sözleşmesi Jetonları Aralık 2024’ten sonra dağıtılmaya devam edecektir.

 

Stratejiye Genel Bakış

Chromia (CHR) Nedir? Chromia (CHR) başlangıçta Çin, Kore, ABD ve Avrupa’da topluluk oluşturmaya odaklanır. Projenin popülaritesi ile topluluk büyümesinin odak noktası kademeli olarak diğer pazarlara doğru genişleyecektir.

Chromia (CHR) mevcut topluluk geliştirme stratejileri şunları içerir:

Chromia blockchain proje inkübatörünü başlatın. Potansiyel kullanıcıları çekmek için blockchain oyun konferansları, atölye çalışmaları ve buluşmalar düzenleyin. DApp geliştiricileri ile etkileşime geçmek için çevrimiçi ve yüz yüze eğitim sunar.

Kurumsal müşterilerle ilişkiler geliştirin ve Chromia’yı (CHR) mevcut hizmetlerine entegre edin. Sistem sağlayıcılarını Chromia blok zincirinde düğümleri çalıştırmaya teşvik etmek için bir teşvik programı başlatın. CHR belirteçleri için staking’i etkinleştirin. Sosyal kanallar aracılığıyla toplulukla istikrarlı bir ilişki sürdürün.

 

Chromia (CHR) Fiyat Canlı Verileri

Chromia (CHR) Nedir? Yazma sırasında, canlı Chromia (CHR) fiyatı 0,328993 ABD doları ve 24 saatlik hacim 34.796.128 ABD dolarıdır. Ek olarak, bu makalenin yayınlanmasından bu yana geçen 24 saat içinde CHR %2,91 arttı. Alınan veriler için piyasa sıralamasında 141.408.648 $’lık gerçek zamanlı piyasa değeri ile 331. sırada yer alıyor. 429.822.300 CHR token dolaşım arzına ve maksimum 1.000.000.000 CHR jeton arzına sahiptir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!