Coinbase Güvenliği

Coinbase Güvenliği
Coinbase Güvenliği
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Coinbase güvenliği yatırımcılarının kripto para işlemlerinin sorunsuz gerçekleştirilmesi için önemlidir. Bankadaki nakit paraların tam tersi bu kripto para borsası yasal bir düzenlemeye tabii değildir.

Coinbase Güvenliği Nasıl?

Coinbase yatırımcılarına kripto para işlemleri aldıran bir borsadır. Global olarak değerlendirdiğimizde bugün 70 milyondan fazla kayıtlı müşterisi bulunuyor. Ülkemizde de en fazla kullanılan ikinci kripto para borsası.

Coinbase yatırımcılarının kripto paralarını internetsiz soğuk cüzdanlarda sakladığını söylemektedir. Açıklamaya göre müşterilerin %98’inin kripto parası soğuk cüzdan da toplanıyor. Kalan %2’lik durum ise aktif olarak kullanılmaktadır.

Müşteri güvenliğini saklamak için sigortada yapıyor. Sigorta poliçesi üzerinden varlıkların korunmasına teminat veriliyor. Eğer müşterilerinin kripto parasına bir şey gelir ise belirli kurallar ile teminat sunuyor. Elbette bu teminatın %100 olduğunu söylemek mümkün değildir. Yani yatırımınız eğer güvenlik ihlali nedeniyle çalınır ise geri alamama ihtimalinizde bulunur.

Coinbase Sigorta Poliçesi

Coinbase güvenliği soğuk cüzdan ve sigorta poliçesi üzerinden yapılıyor. Toplam kayıplar üzerinden sigorta kaybın bir kısmını karşılayacaktır. Eğer müşteri sigorta poliçesini aktif hale getirmesi ise o zaman kayıplar sigorta kapsamına girmez. Yani kimliğiniz çalınırsa veya korsanlığa maruz kalırsanız o zaman kripto paralarınızı dönüşümsüz olarak kaybedersiniz.

Güvenliği arttırmak için 2 faktörlü güvenlik koruması mevcuttur. Parmak izin veya Face ID kullanılabiliyor. Güçlü parolalar belirleyerek ve 2 faktörlü korumayı etkin hale getirerek kişisel güvenliğinizi arttırabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!