Dünyada Para Kalkacak Mı?

Dünyada Para Kalkacak Mı
Dünyada Para Kalkacak Mı
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Dünyada para kalkacak mı; ülkelerin günümüzde almış oldukları hazırlıklara ve kararlara bakıldığında önümüzdeki 10 yıl içerisinde kağıt paraların ortadan kaldırılmasına adım atıldığı görülüyor. Dijital paralar sayesinde kazanmış ya da harcamak istediğiniz paralar yalnızca banka hesabınızın içerisinde yer alacak sayılardan ibaret olacak.

Dünyada Para Kalkacak Mı; Dijital Para Devrimi

Dijital para devrimi ile ülkeler kendi dijital paralarının üretilmesini ve bu paraların farklı alanlarda kullanılmasını sağlıyor. Parada yeni bir devrim oluşturan bu durum sayesinde nakit ödeme diye bir durumun artık mevcut olmaması amaçlanıyor.

Dünyada para kalkacak mı; dijital devrimin tamamlanması ve tüm ödeme sistemlerinin dijital devrime uygun olacak şekilde düzenlenmesi durumunda kullanılan kağıt paraların kaldırılması planlanıyor. Ancak günümüzde ya da ileride tamamen paranın kaldırılması gibi bir durum söz konusu olmayacaktır.

Ülkelerin ilk olarak altyapı sistemlerini geliştirmesi, dijital paralarının üretimini sağlaması ve bu paraların kolaylıkla kullanımı için hizmete yönelik gelişmelerin yapılması gerekir.

Dijital Türk Lirası

Dünya çapında yaşanan bu değişimin içerisinde Türkiye de kendine ait bir yere sahiptir. 2022 yılında dijital Türk Lirası üretimi için altyapı sistemlerine başlanmış ve 2022 yılının ortalarında altyapı için uygun bir ortam oluşturulmuştur.

Ülkemiz için oluşturulan dijital Türk Lirası 2022 yılının sonunda tamamlanacak şekilde planlanmıştır. Maliye ve Hazine Bakanlığı tarafından yürütülen bu işlemlerde temel amaç Türk Lirasının dijital ortamda yerini almasıdır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!