FED Faiz Kararı ve Bitcoin Üzerindeki Etkisi

FED Faiz Kararı ve Bitcoin Üzerindeki Etkisi
FED Faiz Kararı ve Bitcoin Üzerindeki Etkisi
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

FED Faiz Kararı ve Bitcoin Üzerindeki Etkisi ; FED faiz kararı sadece reel borsaları değil aynı zamanda kripto para borsasını da etkilemeye devam ediyor. Alım satım talebi kapsamında dahi büyük bir etkisinin olduğu görülmektedir!

FED faiz kararının global olarak dört gözle beklendiği son süreçlerde özellikle kripto para piyasasının da bu durumdan net şekilde etkilendiği fark edilmektedir. Sadece gayrimenkul ya da emtia piyasasını değil aynı zamanda kripto para arz talep dengesini de direkt olarak etkiler niteliktedir. Bu adımda yatırımcılar her ne kadar dış müdahalelere kapalı bir sistem olarak kripto para piyasasını tanımlasa dahi global olarak yaşanan ekonomik gelişmelerden bu girişimlerin soyutlanmasının mümkün olmadığı görülmektedir. Özellikle Bitcoin değer değişimi üzerinde düşüş yönünde etkisi olacağı da tahmin edilmektedir.

Faiz Kararı Neyi Simgeliyor?

Alınan faiz artırım kararının piyasalardaki enflasyon ile mücadele etmek için çaba olarak nitelendirilmesi gerekmektedir. Faiz kararının bu şekilde etki göstermesinin bir diğer nedeni de yatırımcıların genel olarak piyasadaki global enflasyon seviyesinden etkileniyor olmasıdır. Yatırımcıların kripto parayı ya elden çıkartma ya da ellerinde bulunan kripto para birimlerine yenilerinin eklenmemesi yönünde kararlarını verdikleri görülmektedir. Bu tür bir durumun da piyasada resesyona sebebiyet vereceği düşünülmektedir. Tabi ki piyasa birçok bilinmezlik ile dolu olsa da ilerleyen aşamalarda Bitcoin piyasasında değer bağlamında çok büyük bir yükselişin beklenmediği de belirtilmelidir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!