Illuvium (ILV) Nedir?Özellikleri Nelerdir?

Illuvium (ILV) Nedir
Illuvium (ILV) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Illuvium (ILV) nedir; Ethereum temelli geliştirilen oyuncuların dijital bir everende rahatça gezebildiği savaş oyunu. Illuvium bünyesinde yer alan depolama ve alım-satım işlevleri ile Defi yatırımcılarının ve oyuncuların ilgilisini kazanmıştır. Dijital dünyanın farklı alanlarında yer alan, tamamı usta tasarımcılar olan bir grup Illium tasarısı için 100 üzerinde eşsiz Illuvial yaratmıştır.

3 boyulu geliştirilen alan büyük bütçeli tek kişilik oyuncular içindir. Illuvium oyununda savaş, aşama geçme ve takas yapılabilen NFT’ler oyunda yer alır. Illuvium tasarımcıları Aaron Warwick ve Kieran Warwick’ tir. Oyun kurucularının da yer aldığı geniş bir grup yönetmektedir.

Illuvium Oyunu Olay Örgüsü

Oyuncu ilk olarak Metaverse oyununda uzay filosu nakliye gemisi ile tehlike araştırması yapar. Fakat ani ve kuvvetli iklim değişikliği nedeni ile yaşanan radyasyon patlaması gemi motorlarını durdurur. Bu yüzden gemi, oyuna yer  alan ana karakter ırkının gezegenine çarpar.

Çarpmadan kurtulan ana karakter, değişik doğa üstü özellikleri olan ender canavarlar bulmaya başlar. Oyunda ilerleme sağlandıkça ana karakter, yıkıntıya dönen gezende sırları çözme amacı ile canavarlara hükmetmeye başlar. Ana karakter kilitli dikilitaşları yok ederek avcı konumuna gelir.

Illuvium Nasıl Oynanır?

Illuvium (ILV) nedir; blockchain temeli olan metaverse tasarımı olan güçlü grafikleri bulunan tam donanımlı video oyunudur. Oyuna başlamak için bilgisayara oyun uygulamasını yüklemek gerekir. Uygulama ile oyunda ilerleme kaydettikçe kazanılan ender varlıklar olan NFT değişimleri yapmak için kullanılan DeFi uygulamaları yer alır.

Oyun oynanırken, oyunda yer alan farklı oyuncular ile savaş, beraber yapılan görevler ile oyunun sanal dünyası gezilir. Geziler sırasında Illuvial’ ler görülür. Oyun Unreal Engine 4.26 temeli üzerine yaratılmıştır. Savaşlar kısa süreli simülasyonlardır. Yapılan savaşların saklanması kolaydır.

Illuvium (ILV) Özellikleri Nelerdir?

  1. Yoğun ilgi görme sebepleri layer-2 entegrasyonu, Yield Farming ve The IlluviDEX özellikleridir.
  2. Ethereum temelli bir tasarıdır fakat blok zincir işlemlerinde NFT işleyişi ve ölçeklendirme için geliştirilmiş layer-2 tasarısı Immutable X (IMX) üzerinde yaratırılmıştır. IMX maliyetsiz işlemler ve hemen gerçekleşen işlemler sağlar.
  3. Özgün bir metaverse oyunu olan Illuvium, merkez üstü takas alanı olan IlluviDEX projesine sahiptir. İşlemler için emniyetli değişimler gerçekleştirmeyi sağlar.
  4. Illuvium tokeni maksimum arzı 3 milyon ILV tokendir.
  5. Illuvium, likidite madenciliği ile elde edilen bütün ILV ödüllerini geri almak için bir yıl stake edildiği bir sistem ile çalışır. Oyun içerisinde kullanılması amacı ile ILV ödüllerini dönüştürdüğü sILV varlığını geliştirmiştir.
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!