Kripto Para Takas Edilemez Tokenler Nelerdir?

Kripto Para Takas Edilemez Tokenler Nelerdir
Kripto Para Takas Edilemez Tokenler Nelerdir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para takas edilemez tokenler nelerdir? Kripto para takas edilemez tokenler, yani diğer bir ifade ile Non-Fungible Token (NFT) olarak ifade edilir. Görsel ve işitsel sanat eserleri, bilgisayar oyunlarının ögeleri, videolar gibi gerçek dünyadaki nesnelerin her birini kapsar.

Kripto Para Takas Edilemez Tokenler Hakkında

Kripto para takas edilemez tokenler nelerdir? Kripto para birimlerinde çevrimiçi olarak alınıp satılması ile beraber kripto parayla temelde aynı yazılımı kullanmaktadır. 2014 yılından itibaren kullanılan sistem, son 4 yılda dijital dünyadaki alım ve satım işlemlerinde ön plana çıkar. Kasım 2017 yılından itibaren ise yaklaşık takas edilemez tokenler için 174 milyon dolar harcanmıştır.

Kripto Para Takas Edilemez Tokenler Nelerdir Ve Detaylar

Ekonomide takas edilebilen varlık, örneğin para gibi kolaylıkla değiştirilen birimlerdir. Bunun tam tersi herhangi bir birim ayrılamıyor. Ya da takas edilemiyorsa 2 sistemde incelenmesi imkânsızdır.

  • Söz konusu sistemin sahip olduğu benzersiz özellikler değişim ya da takası engeller. Herhangi bir tarihi yapının, eş ya da benzeri olmaz. Buna örnek verilmesi gerekirse, kripto para takas edilemez. Tokenler sisteminde yer alır.
  • Tokenlerin kime ait olduğu, blok zinciri olarak bilinen alan üzerinde paylaşılan defterde depolanır. Bulunan kayıtların her biri, bilgisayar tarafından tutulduğundan dolayı sahte değildir.
  • Eserin sahibi sanatçı ya da örneğin gelecekte gerçekleşecek herhangi bir token satışında kesinti yapabilmedir. Buda, üst limit hakkı veren akıllı sözleşme de içermektedir.
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!