Kripto Paranın Riskleri | Kripto Para Riskli Mi?

Kripto Paranın Riskleri
Kripto Paranın Riskleri
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para yatırımı yapmanın zorlukları ve kripto paranın riskleri aşağıdakileri içerir.

  • Siber saldırı ile hırsızlık
  • Fiyat dalgalanmaları
  • Ağ arızası
  • Kayıp özel anahtar veya şifre
  • Sistem hatası
  • Sanal para borsasının iflası
  • Aslında kripto paranın riskleri arasında hash oranının %51’i işgal etmesi var; bu da kısaca yasa dışı işlem olarak algılanır ve yapanlar bulunursa suçlanır.

Kripto Paranın Riskleri; Kanunlarda Değişiklikler Var mı?

Kripto para fiyatı büyük ölçüde dalgalanır ve beklenmedik olaylar nedeniyle fiyat daha fazla dalgalanma gösterebilir. Siber saldırılar veya sorun yaşanmasına neden olabilecek sistem arızaları nedeniyle işlemler iptal edilebilir veya çalınabilir. Kötü niyetli madencilerin hileli işlemler yaptığı %51 saldırısı riski de vardır.

Bu koşullar altında, kripto para yasa ve yönetmelikleri hala geliştirilme aşamasında olmasına rağmen, finansal düzenlemeler, davranış düzenlemeleri, kara para aklama düzenlemeleri gibi düzenlemeler de getirilmiştir. Gelecekte, yasa ve yönetmeliklerin yürürlüğe girmesi ve işlemlerin daha rahat bir şekilde yapılması beklenmektedir.

Kripto paranın riskleri zamanla azalmayacak ama en azından siber saldırı ve hırsızlık gibi durumlarda devletler direk olarak adli bir vaka gibi olaya yaklaşabilecek. Dolandırılma riski de her zaman var. Bu da kanunda çok büyük yerler kaplamıyor yani kripto paradan dolandırılsanız süreç yavaş işleyecektir.

Bunun dışında dünyada güzel gelişmeler de var. Örneğin Amerika Birleşik Devletleri’nde Bitcoin ödemeleri ve ödeme kabul eden yerler giderek attı ve Bitcoin ATM’leri de yerleştiriyorlar. Bitcoin ödemelerinin tüm dünyada yayılması bekleniyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!