Launchpad Nedir ? Ne Anlama Gelir ?

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

2017/2018 ICO çılgınlığı gerçekten görülmesi gereken bir manzaraydı. Bu kitle fonlaması konsepti bir süre öncesine dayansa da , son birkaç yılda kesinlikle zirveye ulaştı. Peki bu Launchpad Nedir ? Ne anlama gelir ? Projeler, akıllı bir sözleşme oluşturarak ve yatırımcılara token göndererek fon toplamanın ne kadar kolay olduğunu fark etti. Bu da her gün yeni token teklifleri ortaya çıkmaya devam etti .

ICO alıcılarından para aldığınız kısım nispeten basit olsa da, sürecin tamamında çok daha fazlası var. Alana girmek isteyen çoğu proje, özellikle kripto yatırımcılarının (en azından ortalama olarak) çok daha akıllı/dikkatli olduğu ve düzenleyicilerin çok daha fazla dikkat ettiği günümüz çağında, bazı rehberlik ve atlamak için bir platform gerektirecektir. Binance, bu özel pazar ihtiyacını fark etti ve Launchpad girişimiyle bu ihtiyacı karşılamaya karar verdi.

Launchpad Kripto Anlamı

Launchpad Nedir ? Binance, Launchpad girişimini “dönüştürücü projeler için belirteç başlatma platformu” olarak tanımlıyor . Bu, platformun, bir ICO aracılığıyla fon toplamak için gereken bilgi, ağ oluşturma ve “fırlatma rampası” ile blok zinciri girişimleri sağlamaya odaklandığı anlamına gelir. Herhangi bir sektördeki yeni projeler çok savunmasızdır ve uygun yönlendirme, kaynak ve tanıtımdan yoksundur; Sonuç olarak finanse etmeye çalıştığınız fikir harika olabilir, ancak kalite desteği olmadan her şey bir hiçtir.

Launchpad, yeni bir projenin ihtiyaç duyduğu kaynakları tam olarak sağlar. Projeye fikirlerini 10 milyon Binance kullanıcısı ve potansiyel yatırımcıların önünde sunma şansı veriyor. Binance, Launchpad’i hangi projelerin kullanacağını seçme sürecinin çok titiz olduğunu iddia ediyor, ancak bununla ne kastettiklerini gerçekten belirtmiyorlar. Binance Launchpad kurallarından veya dikkate aldıkları faktörlerden bazıları en önemlileri şunlardır:

  • Proje geliştirmenin göreceli olgunluğu
  • Büyük ölçekli benimsemeye hazır olma
  • Güçlü ve kararlı bir ekip
  • Daha geniş kripto ekosisteminin büyümesine ve gelişmesine fayda sağlama potansiyeli

Binance Launchpad

Bununla birlikte Binance, kendi önyükleme platformlarında listelenen/başlatılan her proje için ayrıntılı bir inceleme derler. Bu incelemeler, borsanın 10 milyon kullanıcısına, neden tam olarak belirli bir projenin Launchpad altyapısı tarafından desteklendiğini öğrenme şansı veriyor; ayrıca, kullanıcıların kendi varlıklarının bir kısmını incelenen projeye yatırmak isteyip istemediklerini belirlemelerine de yardımcı olabilirler.

Binance borsasında KYC onaylı hesabı olan herkes Launchpad’e giriş yapabilir ve bir ICO’da yer alabilir. Potansiyel yatırımcılar, satın alabilecekleri belirli token miktarı ile sınırlıdır (bu limit projeden projeye belirlenir).

Token alımları “ilk gelen ilk hizmet” ilkesine göre çalışır ve öne geçmeyi başaranlar sonunda tokenlerini yerel Binance hesaplarına alacaklardır. Ayrıca, birkaç ülkeden kullanıcıların Launchpad platformunu kullanmasını engelleyen belirli sınırlamalar da vardır.

Platform, Bread (dünyanın en büyük merkezi olmayan bankasını kurmayı amaçlayan bir finansal hizmetler platformu) ve GIFTO (canlı akış uygulaması Uplive’ın simgesi) gibi projelerin başlatılmasına yardımcı oldukları 2017’den beri varlığını sürdürüyor. En son kripto ayı piyasası sırasında neredeyse iki yıl boyunca kış uykusuna yattı. Daha sonra Launchpad’in blok zinciri başlatma faaliyetleri Zhao ve şirket tarafından yeniden canlandırıldı.

Binance Launchpad’de başlatılan ilk ICO’lar

Binance Launchpad’in 2019 için ilk desteklenen projeleri BitTorrent ve Fetch.AI’dir ve her ikisi de blok zinciri teknolojisiyle iş faaliyetlerini genişletme niyetini açıkça göstermiştir.

BitTorrent , yakın zamanda TRON’dan Justin Sun tarafından 140 milyon dolara satın alındığı düşünüldüğünde, blok zinciri dünyasına geçişi şaşırtıcı olmayan, eşler arası bir dosya paylaşım dayanak noktasıdır. Proje, daha iyi paketler satın almak için kullanılacak yerel bir BTT tokenini piyasaya sürdü. Aylık 100 milyon aktif kullanıcısını kripto para birimine maruz bırakmayı hedefliyor.

Torrent verilerinizi sonsuza kadar değişmez bir blok zincirine yerleştirmenin gerçekte ne kadar akıllı olduğuna dair sorular kalırken, Binance’in Launchpad’i mükemmel bir başlangıç ​​yapmasına yardımcı oldu.

BitTorrent’in token satışı, hem Binance hem de blok zinciri pazarlamacılarının tanrısı Justin Sun (BTT, Justin’in TRON blok zincirinde yaratılmıştır) tarafından son derece istilacı bir şekilde teşvik edildi. Proje büyük bir heyecan uyandırdığı için faaliyetleri önemli ölçüde karşılığını verdi.

ICO ARZI NE KADAR SÜREDE SATILDI ?

59 milyar tokenlik ICO arzının tamamı sadece 20 dakika içinde satıldı. Bu satış borsanın küçük teknik zorluklar yaşamasına bile neden oldu . Görünüşe göre bu süreç, yukarıda belirtilen aksaklıklar olmasaydı saniyeler içinde sona erecekti.

Onun için 28 Ocak’tan bu yana fiyat neredeyse % 600 artış kaydetti. Şu anda piyasadaki en iyi performans gösteren kripto para birimidir. ICO. Binance, BTT ile destekleyici rol sadık kalacaklar, vaat bu simge tüm yaklaşan airdrops yer almak.

Binance sıranın olacak FetchAI , kendisini pazarlayan bir proje “özerk yazılım ajanları kullanışlı ekonomik çalışmasını icra etmeleri dünyanın merkezi olmayan dijital temsiline.” şekliden sloganı mevcut.

Fetch.AI projesi, blockchain ve yapay zekanın bir birleşimidir. Bu proje; ağın yerel kripto para birimi olan Fetch Tokens karşılığında Launchpad kullanarak veri sağlamak istiyor. Yaratıcıları, konaklama, ulaşım, enerji ve tedarik zinciri sektörlerinde belirteçleri için kullanım örnekleri görüyor. Bu yazımızda sizlere Launchpad Nedir ? Ne Anlama Gelir ? sorularını yanıtladık. Kripto Para Piyasasında daha fazla bilgi edinmek için En iyi ve güvenilir para sitesi nedir ? sorusunu sizler için yanıtladık.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!