Madenci Onayı Nedir | Nasıl Belirlenir?

Madenci Onayı Nedir?Madenci Onayı Nedir?
Madenci Onayı Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Madenci Onayı Nedir; Kripto madenciliği, blok zincirine yeni bloklar ekleme ve doğrulama işlemidir. Madenciler, çabaları için kripto para birimiyle ödüllendirilir. Madencilerin yeni bloklar ekleyebilmeleri için, onay almaları gerekir. Onay süreci ve nasıl işlediği konusunda yazımızı okumaya devam edin.

Yeni bir blok çıkarıldığında, madencilerin bloğu sunduklarını kanıtlamak için, kriptografik bir çalışma kanıtı, bir kriptografik problem çözülerek oluşturulur. Bir madenci sorunu başarıyla çözdüğünde, ödül olarak kripto para alır.

Madenci Onayı Süreci Nasıl Belirlenir?

Kripto para dünyasında yeni madencilerin onaylandığı bir süreç vardır. Madenci onayı nedir noktasında, madencilerin onay süreci olarak bilinen bu süreç, yalnızca yasal madencilerin ağa katılmasını sağlamak için tasarlanmıştır.

  • Onay süresi; madencilik teçhizatınızın onaylanmasının ne kadar süreceği etkiler.
  • Bazı transferlerde tek bir madenci onayı alınabilirken, Ethereum transferlerinin gerçekleşebilmesi için, 12 onay alması zorunludur.
  • İş kanıtı madenciliği ya da hisse senedi madenciliğinde de süreler değişebilir.
  • İş kanıtı madenciliğinde ortalama 10 dakika süre bulunurken, iş kanıtıyla beraber çalışan Ethereum’da bu süre 15 saniye civarına denk gelir.

Hisse kanıtı madenciliğinde işlemler daha kolay ve kısa sürer. Madenciliğin olmadığı, yarı özel olan ya da özel blok zincirindeki onay işlemleri ise, saniyeler içinde gerçekleştirilir.

En Düşük Madenci Onayı Süresi Nedir?

Bitcoin dünyasında Madenci onayı nedir konusunun dışında madenci onayı süreleri de önemlidir. Bitcoin blok zincirinde daha önceleri 3 madenci onayı istenirken, yapılan güncelleme dolayısıyla 1 madenci onayı yeterli olmaya başladı.

Daha öncelerinde yaklaşık 30 ila 40 dakika içerisinde 3 onay alınabilirken, günümüzde artık çok daha kısa sürelerde madenci onayı alınmaya başlandı. Bunun yanında madenciliğin olmadığı ve kripto ağının bir şirketin kontrolü altında olduğu Ripple’da, transfer işlemleri ortalama 4 saniye içinde gerçekleştiriliyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!