Mt Gox Kabusu Geri Mi Dönüyor?

Mt Gox Kabusu Geri Mi Dönüyor
Mt Gox Kabusu Geri Mi Dönüyor
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Kripto para alım satımlarının yapıldığı borsaların genel durumları ile alakalı olarak incelemeler yapıldığı zaman küçük bir açığın dahi değer bakımından büyük kayıpları beraberinde getirdiği görülmektedir!

Mt Gox borsası 2010 senesinde aktif hale gelmiştir. Aktif hale gelmesinin sonrasında da büyük bir talep almış ve en çok işlem gören borsalar arasına adını yazdırmıştır. İşte bu süreci baltalayan en önemli olay borsanın bir sistem açığının hacker tarafından tespit edilmiş olması oldu! Bu adımın hemen sonrasında borsa hacklendi ve kişilerin yaklaşık olarak 850 bin adet Bitcoini çalındı. Durumun sadece bu hesapların sahiplerini etkilediğini düşünmemelisiniz. Bunun yanı sıra piyasanın ve hatta diğer kripto paraların değer değişimi dahi etkilenmiştir. Yaşanan bu olayın etkilerinin olumsuzluğunu kaldıramayan borsa girişiminin artık devam edemeyeceğini belirterek iflasının açıklanmasına karar verilmiştir.

İadeler ve Borsaya Etkisi

Çalınan coinlerin sahiplerine iade edilmesi son dönemlerde gündeme gelmiştir. Tabi ki çalınan tüm coinlerin olmasa dahi sadece bir kısmının iade edilmesi gündeme gelmiştir. Bu durumun borsayı canlandırıcı bir etkiye sahip olduğu iddia edilmektedir. Güven tazeleme girişimleri olarak yorumlanmaktadır. Fakat geçmişte yaşanan bu tür hackleme olaylarının ve kişilerin aldıkları yaraların kripto para piyasasında büyük bir sorunu da beraberinde getirdiği görülmektedir. Dış müdahale gerçekleşmesi mümkün olmasa dahi, yaşanan gelişmelerden bağımsız olmadığını da ayrıca belirtmek gerekir! Bu siber saldırıların yeniden yoğunlaştığı haberleri ise kripto para piyasasının olumsuz etkilenmesine neden oluyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!