Önceki Öngörüleri Çıktı! İşte Bitcoin’in Sıradaki 4 Katmanı!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

İçindekiler

Bir kripto stratejisti, Bitcoin (BTC)’yi uzun vadeli direncine gönderebilecek potansiyel bir ralli öngörüyor. Bir başka analist ise, BTC için uzun vadeli tahminlerini güncelliyor.

Analist, yaklaşan bir BTC rallisi öngörüyor

Bir kripto stratejisti Bitcoin’in Mayıs 2021’deki erimesini doğru bir şekilde tahmin etti. Analistin isabetli tahminleri için Kriptoburda.net’un bu makalesine bakabilirsiniz. Bu kripto stratejisti, şimdi BTC’yi uzun vadeli çapraz direncine gönderecek potansiyel bir ralli öngörüyor. Dave the Wave takma adlı analist, Bitcoin’in yükselen bir kanalda işlem gördüğünü söylüyor. Analist, potansiyel olarak hedefine kısa vadeli bir ralli için hazırlandığını belirtiyor. Analist, şu ifadeyi kullanıyor:

BİTCOİN DAHA KISA VADELİ GÖRÜNÜM.

Kripto stratejisti, 39,547 dolarlık hedefin “spekülatif” ve yalnızca kanal tuttuğu sürece geçerli olduğunu kaydediyor. Dave the Wave temkinli olmaya devam ediyor. Bitcoin’in 2017 döngüsünün en yüksek seviyesi olan 20.000 doları tekrar ziyaret edeceğine inanan traderların, risk yönetimi hakkında düşünmeye başlamaları gerektiğini söylüyor. Bunun için BTC’nin tüm zamanların en yüksek seviyesinden düştüğünü göz önünde bulundurmalarını istiyor. Analist, şunları söylüyor:

GEÇEN YIL HİÇ KİMSE BİTCOİN FİYATININ ÖNCEKİ ATH SEVİYESİNE DÜŞECEĞİNİ DÜŞÜNMEDİ. VE YİNE DE ŞİMDİ BORU SESLERİ ÇOK. MÜMKÜN MÜ? ELBETTE, ANCAK İNSANLARIN, YENİLENEN RİSKİ YUKARI YÖNDE, RİSKLE OLUMSUZ YÖNDE DENGELEMESİ GEREKİYOR. SON TESLİMİYETTEN BU YANA AYI EĞİLİMİ GÖSTEREN VEYA EN İYİ İHTİMALLE TARAFSIZ OLAN ‘BİR ZAMANLAR HİPER-BOĞALARDI’ ŞİMDİ DAHA FAZLA YÜKSELİŞE GEÇMEME ŞAŞIRDIM.

BTC ayı piyasasının bir dibi var mı?

Kripto stratejisti ayrıca, ayı piyasasının dibinin halihazırda var olma ihtimalini de dikkate alıyor. Analist, şu açıklamayı yapıyor:

AYNI ŞEKİLDE, DÜŞÜK ZATEN GÖRÜLMÜŞ OLABİLİR. EN KISA VADELİ OYNAKLIK HER ZAMAN NEREDEYSE RASTGELE OLARAK TAHMİN EDİLMESİ EN ZOR OLANIDIR. TEKNİK ANALİZDE EN FAZLA GÜVENİLİRLİĞİ SAĞLAYAN, AYLIK GRAFİĞE GÖRE DAHA UZUN VADELİ GÖSTERGELERDİR.

Analist, uzun vadeli zaman dilimine bakıyor. Aylık grafikte dört yıllık hareketli ortalamaya dokunduktan sonra Bitcoin’in her zaman nasıl dibe vurduğunu gösteriyor.

DÖRT YILLIK HAREKETLİ ORTALAMA DESTEĞİ.

Basın zamanında, Bitcoin 30.365 dolardan işlem görüyordu. Bununla birlikte aylık grafikteki dört yıllık hareketli ortalama olan 22.000 doların üzerinde seyrediyor.

Yeni trade modelleriyle uzun vadeli Bitcoin tahmini

Fidelity’nin küresel makro direktörü Jurrien Timmer, Bitcoin (BTC) için uzun vadeli tahminlerini güncelliyor. Lider kripto varlığı Bitcoin, 30.000 dolara yakın mücadele ediyor. Analist, PlanB’nin bir zamanlar popüler olan stok akış modeline (S2F) atıfta bulunuyor. PlanB’nin modeli, BTC yarılanmalarından kaynaklanan arz şoklarına dayalı olarak Bitcoin fiyatını tahmin etmeye çalışıyor.

Timmer, S2F’den ilham alan bir tedarik modelinin yanı sıra internet ve cep telefonlarının benimsenme oranlarını izleyen iki model daha sunuyor. Analistin değiştirilmiş tedarik modeli, Bitcoin’in, bir sonraki yarılanmasından yaklaşık bir yıl sonra, 2025 yılına kadar 63.778 dolar civarında olabileceğini gösteriyor. Analist, şunları söylüyor:

AŞAĞIDAKİ YAKIN PLAN, ORİJİNAL S2F’NİN BU YARILANMA DÖNGÜSÜ İÇİN TAHMİNLERİNDEN DAHA DOĞRU OLDUĞUNU GÖSTERİYOR. AYNI ZAMANDA BU DAHA MÜTEVAZI BİR TEDARİK MODELİDİR.

Bu modele göre Bitcoin patlama yapabilir

Timmer, cep telefonlarının benimsenmesine dayanarak, Bitcoin’in değerinde patlama yapabileceğini söylüyor. Analist, BTC’nin 2025 yılına kadar 144.753 dolardan işlem görebileceğini tahmin ediyor. Ancak Bitcoin internetin benimsenme oranını takip ederse, Timmer’ın modeli BTC’nin zirveye ulaşacağını öne sürüyor. Buna ilaveten üç yıl içinde 47.702 dolardan işlem görebileceğini tahmin ediyor. Analist, şu açıklamayı yapıyor:

CEP TELEFONU EĞRİSİNİN DAHA UYGUN BİR ANALOG OLDUĞUNU VARSAYIYORUM. BU DURUMDA, EĞRİ ÖNÜMÜZDEKİ YILLARDA BİTCOİN İÇİN GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE BÜYÜYEN BİR AĞ OLDUĞUNU GÖSTERİYOR. ANCAK DAHA ASİMPTOTİK İNTERNET EĞRİSİ, BİTCOİN’İN BÜYÜME EĞRİSİNİN BENİM MODELLERİMİN VARSAYDIĞINDAN DAHA OLGUN OLMA OLASILIĞINI ARTIRIYOR.

Analist, devam eden finansal baskı dünyasında hevesli bir değer deposu olarak Bitcoin konusunda iyimser. Ancak yukarıdaki alıştırma varsayımlarının, özellikle fiyat hareketi beklentilerden saptığında, her zaman yeniden gözden geçirilmesi gerektiğini hatırlatıyor. Bitcoin (BTC) fiyatını ve detaylı piyasa verilerini buradan görebilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!