Star Atlas Nasıl Alınır? [Alım İşlemine Dair Detaylı İnceleme]

Star Atlas Nasıl Alınır?
Star Atlas Nasıl Alınır?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Star Atlas Nasıl Alınır?

Star Atlas bir metaverse projesi olarak piyasaya sürülmüştür. Solana (SOL) ağının üzerine kurulmuştur ve Solana (SOL) ağının kullanılması sayesinde saniye başına işlem adedini destekleyebilecek çok güçlü ağa sahip olan bir platformdur. Star ATLAS, Solana ağı sayesinde 1 saniyede 50.000 işlem gerçekleştirebilmektedir.

Oyunun CEO’su Michael Wagner oyun ve Solana ağı için şu sözleri söyledi: “Star Atlas, oyunculara oyun içinde ki sanal kazançların gerçek dünya gelirine dönüştürülmesi yolu ile ekonomik faydalar elde etmeleri için insanlık tarihinde ki en güçlü olan fırsatı sağlayacaktır. Bu entegrasyon ile birlikte Solana’nın gelişen topluluğuna, ekosistemine ve sınıfının en iyisi teknolojisine bağlanarak Star Atlas’ın uzun dönemli hedeflerini optimize etmektedir. Star Atlas’ın genel vizyonu başka hiçbir Blokzincir’ de mümkün değildir.”

Oyun, 2620 senesinde geçer ve oyunda teknoloji olarak Unreal Engine 5’in Nanite teknolojisini kullanılmaktadır bu sayede de kullanıcılarına sinema tadında gerçek zamanlı ortamlara sahip olunması sağlanmış olur. Oyun içerisinde elde edilmiş olan NFT’ler (Non Fungible Token) oyun içerisinde bir ticarette kullanılarak gerçek dünya varlıklarına da etki sağlamayı amaçlamaktadır. Star Atlas Nasıl Alınır?

Kurucular tamamen merkezi olmayan bir anlayış üzerine oyunu inşa etmişlerdir. NFT’ler (Non Fungible Token) üzerinde de belli bir merkezi olmayanları korumak için oyun içinde ki varlıkların tüm haklarını oyuncuya ya da yatırımcıya sunmaktadır. Oyun içerisinde iki adet token bulunur. Bunlar ATLAS ve POLIS tokenleridir. POLIS tokena sahip olanlar bir proje üzerinde oy hakkına sahip olmaktadırlar. Bu sayede oyun içi karar alma süreci de belirli bir merkezi olmayıp kullanıcıların ve yatırımcıların oyun üzerinde söz sahibi olmasına imkân vermektedir.

Star Atlas Nasıl Alınır? adım adım alım işlemi

Şimdi gelin Star Atlas’ ı hangi sitelerden alabileceğimize göz atalım bunlar: Bitlo, Coinbase, CoinW, XT.Com, BingX, CoinTiger, Binance gibi sitelerden alabilmeniz mümkündür. Şimdi ise Coinbase sitesinden Star Atlas’ ı nasıl alabileceğimize birlikte maddeler halinde bir göz atalım

1.      İlk adım olarak Star Atlas varlığını nereden ve hangi para birimi ile satın alabileceğinizi öğrenelim.

CoinMarketCap, kripto varlık birimlerinin her biri için satın alım seçenekleri (olarak da bilinmekte) içeren bir liste sunmaktadır. CoinMarketCap sitesine gidip Star Atlas için arama yapmanız gerekmektedir. Fiyat tablosunun yanında ki düğmeye tıklayın. Bu görünümde Star Atlas satın alabileceğiniz yerlerin eksiksiz listenin yanı sıra bu varlığı edinmek için kullanabileceğiniz para birimlerini görmüş olacaksınız. Star Atlas varlığının kısaltması (ATLAS) ile beraber ikinci para birimi görmüş olacaksınız. İkinci para birimi, Star Atlas satın almak için kullanabileceğiniz bir varlık olacaktır. ATLAS satın alır iken ABD doları kullanmayı ister iseniz ATLAS/USD seçeneğine bakmanızı öneririz.

2.      Sonrasında ise satın alma işlemini gerçekleştirmeyi istediğiniz platformu seçmeniz gerekmektedir.

Farklı platformlar birbirlerinden farklı güvenlik, güvenirlik ve likidite düzeylerine sahip bir platformdur. Bir hesap oluşturmadan öncesinde bu platformları araştırmanız sizin yararınıza olacaktır.

  1. Seçmiş olduğunuz platformda satın alım işleminizi gerçekleştirin.

Her platformun işleyiş şekli birbirinden farklıdır. Bazı platformları kullanmak daha basit iken bazılarını kullanmak ise daha zorlayıcıdır.

Genellikle ABD doları gibi itibari bir para birimi ile kripto satın almak diğer bir kriptoyu kullanmaktan daha basit bir işlemdir.

Star Atlas varlığını başka bir kripto ile satın almanız gerekir ise öncelikle Star Atlas desteğini sunan bir kripto cüzdanı oluşturmanız gerekmektedir. Ardından birinci para birimini satın alır ve bunu, seçmiş olduğunuz platformda Star Atlas satın almak için kullanmanız gerekecektir. Takıldığınız bir şey olur ise çoğu platformlarda sunuluşu yapılmış olan rehberlerden faydalanabilmeniz mümkündür. Fakat böyle bir rehber sunulmamış ise bile Youtube ve Twitter gibi platformlarda kripto varlık meraklılarından oluşan dinamik olan topluluğun konu ile ilgili paylaştıkları rehberleri bulmanız mümkündür.

Stellar Lumens Nasıl Kullanılır?

Star Atlas Nasıl Alınır? Stellar Lumens satın almak ya da kullanabilmek için sanal cüzdan oluşturmanız gerekmektedir. Bu cüzdanların adresleri sayesin de ise kripto para değiş tokuşu yapabilirsiniz ya da dilerseniz alışveriş yapabilme imkânınız vardır. Stellar Lumens gönderme işlemi asimetrik şifreleme ile imzalanarak gönderilmektedir. İşlemlerin her biri ağda duyurulur ve blockchain’e, yani zincire dahil olmaktadırlar. Bu sayede ise aynı Stellar Lumens’in birden fazla kullanılmasının önüne geçilmiş olunmaktadır.

Stellar Lumens Nasıl Nakite Çevrilir?

Star Atlas Nasıl Alınır? Kripto varlıkları nakit olarak kullanmak için borsalar üzerinden satış işlemi yapabilmeniz mümkündür. Aynı şekilde Stellar Lumens’ler de borsa üzerinden satılarak karşılık reel (gerçek) para tutarı EFT ya da havale ile kişilere gönderilebilmektedir.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!