320 milyon dolar değerinde wETH hacklendi

0 26
  • Wormhole Network’ün Ethereum- Solana köprüsü, 120.000 wETH için saldırı gerçekleşti, 
  • Genel ağ, kullanıcıları bilgilendirdi ve kapalı kalma süresinde istismar araştırıldı. 
  • Güvenlik açığı 13 Ocak’ta tespit edildi ve Github’a gönderildikten saatler sonra istismar edildi. 
  • Solana geçen ay dört kez kesinti yaşadı.
  • Son saldırıdan sonra, SOL fiyatı bir gecede %10 düştü. 

320 milyon dolar değerinde wETH hacklendi – Saldırganlar, wETH’de 320 milyon dolar karşılığında Ethereum-Solana çift yönlü köprüsünden yararlandı. Wormhole ağının arkasındaki geliştiriciler, istismarı araştırıyor ve güvenlik açığını düzeltiyor. 

120.000 wETH Wormhole ağ istismarında kayboldu 

Kripto para birimlerinin zincirler arası transferini kolaylaştıran bir birlikte çalışabilirlik protokolü olan Wormhole ağının üzerinde Ethereum-Solana ağında, 320 milyon dolar değerinde wETH hacklendi. 

Wormhole ağının kurucuları, istismarı araştırdı ve saldırının nasıl gerçekleştirildiğini belirledi. Güvenlik açığı, geliştirme ekibi tarafından 13 Ocak’ta tespit edildi. Ekip, Github’daki kodu yayınlayarak bugün erken saatlerde açığı düzeltti. 

Qubit Finance saldırısı, 80 milyon dolarlık kripto para birimi kaybıyla en büyük DeFi istismarı olarak kabul edildi. Bununla birlikte, son Wormhole ağ istismarı, 2022’nin en büyük DeFi hack’i olarak nitelendiriliyor. 

Uzmanlar, Ethereum-Solana köprüsünün istismarının ikincisini olumsuz etkilediğine inanıyor. Solana yakın geçmişte dört kesinti yaşadı ve sözde Ethereum katili, en son istismarda istismarcılar tarafından hedef alındı. Solana, altcoinin fiyat eğilimini etkileyen diğer faktörlerin yanı sıra hack haberlerine yanıt olarak bir gecede %10 kayıp bildirdi. 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.