Aave lend nedir ve Aave Hakkında Her şey

Aave lend Nedir?
Aave lend Nedir?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Aave lend Nedir

Aave, 2017 yılında Stani Kulechov tarafından kurulmuştur.

İlk olarak ETHLend çatısı altında kurulan platform, daha sonra adını Aave olarak değiştirmiştir. Ayrıca şirket olarak geliştirme ekibine sahip olan Aave, geliştirmesini açık kaynak kodlu olarak gerçekleştirmektedir. 2017’de ICO’ya giden Aave’nin 1 milyar AAVE tokeninden 16.2 milyon$ toplaması gerekiyor. Oluşturduğu tokenlerin kalan 300 milyonu ekip için tutuldu.

 Aave, kullanıcıların borç para vermelerine ve ödünç vermelerine olanak tanıyan açık kaynaklı bir likidite protokolüdür. Kripto para birimi sahiplerine varlıklarını likidite havuzlarına aktararak gelir elde etme fırsatı sunar. Likidite havuzları, kredi vermek için kullanılmaktadır. Borç almak isteyen kullanıcılar, teminatlı Kripto para varlıklarını kullanarak faiz karşılığında Kripto para ödünç alma olanağına sahiptir.

Merkezi olmayan bir platform olarak işlev gören Aave sayesinde, Ethereum, Polygon ve üzerinde Kripto para varlıkları ile ödünç almak ve ödünç vermek mümkündür. Platform ayrıca kullanıcılarına Kripto para varlıklarını kilitleyerek ek gelir elde etme fırsatı sunuyor.

Kripto para dünyasında işlem yapmayı düşünen yatırımcıların bilmesi gereken kavram Aave, akıllarına takılan soru ise Aave (AAVE) Nedir

Bir DeFi parojesi olan Aave. DeFi yapısında pek çok proje bulunduran bir terimdir. Kelime anlamıyla DeFi “merkezi olmayan Finans” anlamına gelir. Bu, geleneksel merkezi finans anlayışını değiştiren ve merkezi olmayan finansın tüm faydalarını merkezi olmayan ve daha erişilebilir olan projelere verilen genel terimdir.

DeFi olarak kullanıcılarına merkezi olmayan, aracılık ve sabit faizli krediler sağlamaktadır. Aave, kullanıcılarının ülkeler arasında değişen faiz oranlarından etkilenmesini engelleyen uluslararası bir kredi kuruluşu olmayı hedeflemektedir.

Aave AAVE Avantajı Nedir?

Aave lend Nedir?

Sistem, dünyanın neresinde olursanız olun, ülkeye göre belirlenen faiz oranlarına bakılmaksızın kredi alırsınız. Kredi çekerken uygulanacak faiz oranı arz-talep dengesine bağlı olsa da genellikle sabit ilerler. Borç verenlerin varlıklarını geri çekmelerine izin vermek için her zaman bir nakit rezervi vardır. Bir DeFi kredilendirme projesi olan Aave projesinden en büyük farkı faiz oranlarının sabit olmasıdır.  Kullanıcılar ayrıca üç farklı blok zincirinde borç alabilir ve verebilir. Bu üç blok zinciri: Ethereum, Polygon ve Avalanche’ dır. Aave’ye yatırım yapan kullanıcılar, Aave projesinin geliştirilmesi için alınacak kararlarında da oy kullanma hakkına sahiptir.

Aave AAVE Madenciliği Nasıl Yapılır?

Aave lend Nedir?

Aave madencilikle elde edilen bir Kripto para birimi değildir. Tüm Aave satışları düzenli aralıklarla sunulmaktadır. Kazanç yöntemi, borç veren olmaktır. Ödünç verdiğiniz krediden belirli bir miktar faiz kazanabilirsiniz. Aave sistemindeki ERC-20 üzerindeki tüm koinlerden ödünç verebilirsiniz. Dilediğiniz zaman kredi tutarınız için kazandığınız faizi bir cüzdan adresine gönderebilirsiniz.

LEND Nedir?

Aave lend Nedir?

Kripto paralardan takas yapmadan kazanç sağlamak mümkün müdür? Kripto paralarınızı kiralayabilir pasif kazanç sağlayabilirsiniz.

İnsanlar sözleşmeler yoluyla sahip olduklarından daha fazla statü açabilirler. Öte yandan,” borç alınarak ”sözleşme dışı işlemler de yapılabilir. Bunun için coinlerinönceden satın alınmalıdır. Sizin de bu coinleri satın alabilmeniz için birinin coinlerini “lending”e bırakması gerekmektedir. Aldığınız karşılığında bu kişilere kira bedeli ödeyerek pay üzerinden işlem açabilirsiniz. Bu şekilde coinleriniz üzerinden kiralayarak pasif kazanç elde etmeniz mümkün.

Aave projesinin Kripto parası olan LEND bu sisteme üye olduğunuzda yapacağınız tüm önemli harcamalarda kullanılır. Ödünç vermiş olduğunuz tokenin LEND olarak verilen ödül faiz gelirine göre verilmektedir. Şu anda piyasada 1.299 999.942 toplam LEND var. Mevcut değerleme ile en yüksek hacme sahip Kripto para birimleri arasında 39. sırada.

Aave AAVE Nasıl Satın Alınır?

Aave lend Nedir?

Türkiye’de Pound ile Aave satın almak, düşündüğünüzün aksine çok basit ve hızlı bir işlemdir. Aave’yi herhangi bir bilginiz veya resmi belgeniz olmadan satın alabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!