Airdrop Nedir? [4 Başlıkta Detaylı İnceleme]

Airdrop Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Airdrop Nedir? Airdrop bir çeşit pazarlama yöntemidir. Airdrop, var olan kripto para biriminin yatırımcı tarafından farkındalığını artırmak ya da yeni bir kripto para biriminin tanıtımını sağlamak için yatırımcının cüzdanında ek kazanç sağlayan bir yöntemdir. Airdrop sayesinde yatırımcının cüzdanına coin veya token gönderilir. Bu yöntem gerek yatırımcıya gerek hizmet veren kripto para sitelerine belirli ödevler yüklemektedir.

Kullanıcılar, Airdrop Nedir? tanıtımı yapılacak ya da farkındalığı artırılacak olan kripto para birimi ile alakalı sosyal medyalarında ve diğer mecralarında küçük paylaşımlar, tanıtımlar sayesinde bir miktar token ya da coin kazanırlar. Kripto para borsaları kimi zaman kripto paraların tanıtımı ya da farkındalılığı için değil de borsayı yakından takip eden ilgili müşterilerinin memnuniyetini kazanmak ve onları ödüllendirmek için Airdrop yöntemini kullanırlar. Kripto para cüzdan adresi bulunan tüm kullanıcılar Airdrop yönteminin avantajından faydalanabilir. İnternet ve sosyal medya kullanımının ve takibinin aktif olması bu avantajları kaçırmamak adına etkili bir adım olabilmektedir.

Airdrop İle ilk Coin Teklifi (ICO) Arasındaki Fark Nedir?

Airdrop Nedir? sorusu kadar Airdrop ile benzerlik gösteren yöntem ve terimler arasındaki farkların ne olduğu da bizler için önem arz etmektedir. İlk Coin Teklifi ve Airdrop yöntemleri amaç, uygulama ve işleyiş bakımından birbirinden farklıdır. İlk olarak Airdrop kripto para yatırımcısına tamamen ücretsiz bir şekilde, hediye olarak, bir coin ya da token verirken ilk Coin Teklifinde amaç kullanıcının cüzdanına yeni bir kripto para birimi eklemektir ve bunu kullanıcının hesap cüzdanındaki bir başka para birimi ile yapmaktadır. ICO, piyasaya yeni giriş yapacak olan bir kripto para biriminin bilinirliliğini artıracağı için Airdrop yönteminin destekleyicisi, tamamlayıcısı olarak düşünebiliriz.

Airdrop Türleri Nelerdir? 

Airdrop Nedir? Yatırım yaptığı ilgili siteye küçük hizmetler ile destek sağlayan kripto para kullanıcılarına bu hizmetler sayesinde hediye vermenin çeşitli yöntemleri bulunmaktadır. Her farklı hizmete verilen farklı türdeki Airdroplar 4 başlıkta incelenebilir.

İlk Airdrop olan ve basit bir yöntem ile herkesin ulaşabileceği ‘Ödül Airdrop’larında amaç yatırımcıyı sosyal medyada aktif hale getirerek ilgili şirketin internet sitesini tanıtmaktır. Kripto para yatırımcısının sosyal medyada paylaşım yapması ya da ilgili şirketin paylaşımında arkadaşını etiketlemesi ona ödül kripto para birimi kazandıracaktır. Bu yöntem bazen çekiliş yolu ile de yapılmaktadır.

İkinci Airdrop, ‘Standart Airdroplar’dır ki bu Airdroplar isim,soyisim, e-mail adresi gibi temel bilgileri girerek kendisine cüzdan oluşturan her yatırımcının ulaşabileceği kolaylıktadır. Kullanılan bu yöntemde amaç, ilgili şirketin ağını genişletmek ve daha fazla yatırımcıya ulaşabilmektir.

Üçüncü Airdrop, ‘Holder Airdrop’lardır. Sadece belirli koşulları sağlayan yatırımcılara imkan tanıyan bu tür Airdropta kazanabilmek için belirtilen kripto para biriminden yatırımcının cüzdanında bulunması gerekmektedir. Burada amaç ise, belirli seviyeye gelen yatırımcıyı ödüllendirmektir.

Son Airdrop, ‘Sert Çatal Airdrop’lardır. İsminden de anlaşılacağı üzere bu yöntem çatallaşmış, iç içe geçmiş Airdropları düzenleyerek coinleri orijinal sahiplerine vermeyi ve sistemdeki karmaşayı önlemeyi amaçlamaktadır.

Airdrop Nasıl Alınır?

Airdrop Nedir? Airdrop Nasıl Alınır? sorusu bize Airdrop Nedir? sorusuna yönlendirir. Airdropun amacı bizlere nasıl alınacağına dair ipucu vermektedir.

Airdrop alımında genel olarak 2 yöntem karşımıza çıkmaktadır. İlk olarak, ilgili şirketin kripto para biriminin farkındalığını artırmak için yapmış olduğu ödüllendirme yöntemidir. Bu yöntemde kullanıcının cüzdanında bulunan kripto paraya karşılık belirli oranda ödül verilmesidir.

İkinci olarak ise, yeni çıkan bir kripto para biriminin tanıtımını sağlamak ve bilinirliğini artırmak için hediye airdrop verilmesidir. Sadece kullanıcı adı ile bir cüzdan oluşturan her kullanıcı bu hediye Airdroplardan yararlanma imkanına sahiptir. Cüzdanının dolu olmasına gerek duyulmaz. Bazen yatırımcıdan küçük sosyal medya hizmetleri beklenirken bazen de çekiliş yöntemi ile kullanıcı ödüllendirilir.

Airdroplar Nereden Takip Edilir?

Airdrop Nedir? Airdropların tarihleri, yöntemleri ve yapılış şekilleri birbirinden farklıdır. Airdropların güncel takvimine sosyal medyadan, ilgili şirketin internet sitesinden ya da kripto para forumlarından ulaşabilirsiniz. İlgili şirketin istediği şartları sağlıyorsanız Airdrop çekilişine katılım sağlayabilirsiniz. Fakat hangi yöntemin kullanıldığı, hangi şartların sağlanması gerektiğini önemli bir nokta olduğu için yatırımcının şartları iyi öğrenip gerekli adımları tamamlaması gerekmektedir. Şartları sağlayan ve adımlarını tamamlayan yatırımcı elde ettiği hediye kripto para birimini daha sonra satma imkanına sahip olabilir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!