Algorand ALGO Nasıl Alınır? [Alım İşlemine Dair Detaylı İnceleme]

0 20

Algorand ALGO Nasıl Alınır?

Bilgisayar bilimcisi ve MIT profesörü Silvio Micali aracılığıyla Haziran 2019’da başlatılmış olan Algorand, herkesin üzerine inşa edebileceği ve izinsiz, açık kaynaklı bir blok zinciri ağı olduğunu söyleyebiliriz. Algorand, hız, güvenlik ve ademi merkeziyetçilik için blok zincirini üçlemesine ulaşımı çözmek için oluşturulmuş merkezsiz bir ağdır. Algorand’ın diğer blockchain projelerinden en büyük farkının ölçeklenebilir olması ve hızlı bloklama süresi olduğu bilinmektedir.

Geliştiricilere özgü birçok ürün ve kolaylık imkânı sunan ALGO Coin altyapısı, önde gelen kurumlarla da ortaklıklar imzalamıştır. Algorand kullanıcılarının mevcut tokenlerinin yanında sözleşmeler yoluyla yenilerini oluşturmasına izin verir. Algorand, hızlı işlemler ve anında verimli bir ödeme odağı sağlayan bir ağ olarak piyasaya sunulmuştur. Böylece işlemler beş saniye içerisinde tamamlanır. Size kolaylık sağlar bu nedenle tercih edebileceğiniz bir Kripto para birimidir.

 

 Algorand ALGO Nasıl Alınır?

 Algorand ALGO sahibi olmanın tek yolu vardır oda platform üzerinden reel para birimleri karşılığı satın almakdır.

ALGO Coin Binance üzerinde çoğu işlem çiftine sahip olsa dahi Bitcoin ve Tether en çok kullanılan ikili olduğunu bilinmektedir.

Binance’de USDT işlem çifti ile ALGO satın almak isteyen siz yatırımcılar için aşağıdaki adımları takip edep kolaylıkla işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

  • ALGO alıp satmak için öncelikle Binance hesabı oluşturmalı ve kimliğinizi doğrulamalısınız.
  • ALGO almak için kayıt yaptığınız borsaya TL bakiyesi yüklemek ya da bunu yerine kullanılabilecek bir Kripto para birimi gerekmektedir. Bu işlem için ilk önce web siteye girip sol üst kısımda yer alan “Kripto Al” butonuna basarak “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklamalısınız.
  • Karşınıza sunulan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapacağınızı seçebilir, Coin bölümünden Tether’i işaretleyebilirsiniz.
  • Tether’i aldıktan sonra tekrar sol üstteki “Al/Sat” kısmından “Klasik” sekmesine tıklayınız.
  • Karşınıza sunulan sekmede sağ üstte USDT sekmesini seçmeli ve arama tuşuna ALGO yazın daha sonra altta çıkan ALGO/USDT çiftini seçin.
  • Sonra ortada bulunan “ALGO AL” sekmesine gelin almak istediğiniz miktarı giriniz.
  • İstediğiniz miktari da girdikten sonra işleme onay vererek ALGO alma işleminiz tamamlanmış olur.

Algorand Nasıl Kullanılır?

 Algorand ALGO Nasıl Alınır? Algorand satın almak ya da kullanmak için kişisel sanal cüzdan oluşturmanız gerekmektedir. Bu kişisel cüzdanınızın adresi sayesinde Kripto para alış verişi yapabilirsiniz. Algorand gönderim işlemi asimetrik şifreleme ile imzalanarak gönderilmektedir. İşlemlerin her biri ağda yayılır ve Blok zincirine dâhil olmaktadır. Bununla birlikte aynı Algorand’in birden fazla kullanılmasına engel olmuş olur.

 

Algorand Nasıl Nakite Çevrilir?

Algorand ALGO Nasıl Alınır? Kripto paraları gerçek paraya çevirip kullanabilmek için borsalar üzerinden satış işlemi yapabilirsiniz. Aynı zamanda Algorand’ler de borsa aracılığıyla satılarak gerçek para tutarı EFT ya da havale ile kişilere gönderebilirsiniz.

 

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.