Altcoinler İçin Btc Dominance Kaç Olmalı

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Altcoinler için Btc dominance kaç olmalı detayları sizlerle! Dominance Türkçe hakimiyet anlamına gelir ve piyasa hakimiyetini anlamak için kullanılır. Altcoinler üzerinden işlem alırken dikkat etmeniz gereken detaylardan biridir.

Dominance kısaca piyasa hakimiyetidir. Kripto paranın sahip olduğu piyasa değerini genel oranları ile hesaplanarak açıklanıyor. Altcoinler için BTC dominance oranları yorumlaması ve bilinmesi gereken tüm detaylar yazımızda.

Altcoinler İçin BTC Dominance Nedir?

Bitcoin kripto piyasasında üretildiği günden bu yana en büyük aktörrdür. Piyasada çok fazla kripto para birimi bulunuyor ve bine karşı bir her zaman değerlidir. Çok çeşit altcoinler olmasına rağmen piyasa hakimiyeti Bitcoin’in elindedir. Bitcoin piyasa hakimiyeti de dominance olarak ifade edilir. Bitcoin parasının sahip olduğu piyasa değeri diğer altcoinlerin genel değerine göre oranını gösterir. 2018 yılında Bitcoin dominance oranı 32’ye kadar gerilerken günümüzde artış göstermektedir.

Altcoinler İçin Bitcoin Dominance Yükselirse Ne Olur?

Bitcoin piyasa hakimiyeti yükselirse eğer diğer para birimlerinin değerlerinde genel olarak düşüş yaşanır. Detaylı yorumlaması:

  • Bitcoin piyasa hakimiyetinin yükselmesi işlem hacminin yükselmesidir.
  • Bitcoin dominance yükleme nedeni temel olarak yatırımcıların bu kripto para birimine yönelmesidir.
  • Bu yönde bir eğilim diğer altcoinleri de etkiler.
  • Bitcoin piyasa hakimiyeti yüksekken fiyatı düştüğünde diğer coinlerinde fiyatında değişiklik yaşanır.
  • Bitcoin düştüğünde o zaman diğer kripto paralarda düşmeye başlar.
  • Hakimiyeti fazla iken düşük ne kadar sert olursa diğer coinlerinde düşük derinliği artar.

Günümüzde Bitcoin ’in değerine göre diğer coinlerde düşmesinin temel nedeni budur.

Altcoinler İçin BTC Dominance Düşmesi Nedir?

Bitcoin için dominance oranının düşmesi demek kullanıcıların diğer coinler yönelmesidir. BTC piyasa hakimiyetinin düşük olduğu dönemde eğer BTC çıkarsa altcoinlerde yükselir. Üstelik bu yükselme hızlı ve istikrarlı devam eder. Fiyat hareketliliğinin görülmesi kullanıcıların diğer altcoinlere yönelmesinden kaynaklanmasıdır. BTC dominance piyasa etkilerine bakıldığında sert düşüşler yaşanabilir. Bitcoin hakimiyeti %60’ın altında kaldığı dönemlerde altcoinlerin hacimleri artıyor ise fiyatları

yükselir. Bu nedenle eğer altcoinlerde yüksek fiyattan işlem yapmak istiyorsanız bu oran altında ki dönemlerde alım ve satım yapabilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!