Altcoin’ler İnceliyor: Mahkeme Celbine Gitti!

0 24

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), iki altcoin projesine odaklanmış gibi görünüyor. Mirror Protocol’e yönelik araştırmalarının kapsamını Luna’yı da içerecek şekilde genişletti. İşte detaylar…

SEC, altcoin projelerini hedefine aldı

Do Kwon ve şirketi TFL için yasal cephe giderek ısınıyor. Kwon ve Terra Vakfı, Güney Kore’de zaten soruşturma altındayken, ABD SEC, Eylül 2021’de kendisine bir mahkeme celbi yayınladığından beri hala boynunda. Do Kwon, SEC’in kendisine mahkeme celbi göndererek prosedürlerini ihlal ettiğini söyleyerek buna itiraz etti. Mahkeme, SEC’in tutumunu desteklemeye karar verdiğinde, Kwon bunu görmezden geldi ve kurumun kendisini veya TFL’yi suçlama yetkisi olmadığını söyledi.

LUNA soruşturması devam ediyor

SEC’e göre, bu platform ABD’de kayıtlı değil ve bu, onunla ilgili soruşturmalara yol açıyor. Luna çöküşümüm ardından SEC, Do Kwon ve şirketinin UST pazarlamasında tüketici koruma yasalarını ihlal edip etmediğini belirlemek için konuyu araştırıyor. UST, değeri korumayı amaçlayan bir stablecoin olmasına rağmen, Luna ile birlikte çöktü. Milyonlarca insan bu süreçte parasını kaybetti.

Bugün Bu 12 Altcoin İçin Büyük Gün: İşte Olacaklar!

TFL’nin Menkul Kıymetler Yasası’nı ihlal ettiğine ilişkin soruşturmaların yanı sıra SEC, soruşturmaya yeni projesi Luna-Terra’yı da ekledi. Bu bağlamda SEC, LUNA tokenlarının ve sahiplerinin kimliklerinin yanı sıra açık anahtarlarına ilişkin belgeler talep ediyor. Mahkeme celbinin 6. maddesi, “Do Kwon veya Terra’nın elindeki LUNA tokenlarını tanımlamaya yetecek belgeler” talep ediyor.

Görünüşe göre Do Kwon, o ve TFL, Terra’nın çöküşüyle ​​ilgili vergi kaçakçılığı suçlamaları ve soruşturmalarıyla karşı karşıya kaldığında Güney Kore’de bile değildi. Singapur’da saklandı. Birkaç hafta önce, Luna’nın nasıl düştüğünü açıklamak için Güney Kore parlamentosu tarafından çağrıldı. Ancak ortaya çıkmadı. Bu noktada, kendisinin SEC’e de cevap sunmayacağı düşünülüyor. Bu arada, Terra topluluğunu Twitter’da canlandırmaya çalışıyor.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.