Avrupa Ülkelerinde Kripto Paraya Karşı Sesler Yükseliyor!

0 23

Avrupa Ülkelerinde Kripto Paraya Karşı Sesler Yükseliyor; Kripto paranın ilerleyen senelerde küresel ekonomik sistem için en büyük tehditlerden biri olduğu düşünülmektedir. İşte konuya ilişkin detaylar!

Kripto para birimlerinin herhangi bir merkez bankasına bağlı olmaması nedeni ile müdahale edilmesi mümkün değildir. Örneğin borsalar merkez bankalarının ko0ntrolünde olduğu için ani değer düşüşleri ya da yükselişleri meydana geldiği zaman piyasaya müdahale edilmesinin mümkün olduğu görülür. Kripto parada bu tür bir durum söz konusu değildir. Bu durumun manipülasyonu engellemesi bağlamında olumlu bir boyutu varken aynı zamanda orantısız işlemleri tetiklemesi nedeni ile de sorunlara neden olabileceğinin belirtilmesi gerekmektedir. Sistemde sorun meydana gelmemesi için tüm önlemler alınmıştır. Blok zincir kapsamında alınan önlemlerin Avrupa ülkeleri tarafından yeterli bulunmadığının açıkça belirtilmesi gerekir.

Kripto Para İçin Önerilen Çözüm Nedir?

Kripto paranın çok daha net şekilde denetlenebilir olması önerilmektedir. Bu denetlemelerin kripto paranın genel yapısı için asla uygun olmadığının ayrıca belirtilmesi gerekmektedir. sistemde sorun meydana gelmemesi için kripto para birimlerinde izlenebilirliğinin de artırılması önerilmektedir. Bu şekilde ancak güvenlik açıklarının ortadan kaldırılması beklenecektir. Fakat önerilen bu adımların aynı zamanda kripto paranın bu derece popüler olmasına neden olan kıstasların sorun ile karşılaşması anlamına gelir. Sistemde sorun yaşanmaması için en azından şuan için kripto para birimlerinde projelendirmeler kapsamında detaylı bilgi sahibi olmadıkça alım satım adımlarını tamamlamanız önerilmektedir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.