Axie Infinity AXS Cüzdan Nedir? Kaç Çeşit Cüzdan Bulunur?

0 26

Axie Infinity AXS Cüzdan

Axie Infinity, bireylerin ekosisteme katkılarıyla ve oyun yetenekleri ile ekosisteme katkılarla token kazanabileceği bir oyundur.

Oyuncular evcil hayvan avatarları için savaşabilir, eşyalar toplayabilir ve kendi krallıklarını kurabilirler. Bütün oyun verilerine ve Axie temel verilerine üçüncü şahıslar kolaylıkla erişilebilmekte, böylece topluluktaki geliştiricilerin Axie Infinity evreninde kendilerine ait araçlarını ve deneyimlerini oluşturmasına imkân tanır. Axie Infinity, genelde oyuncularının sahip olduğu blok zinciri altyapılı bir ticaret ve savaş oyunu olarak bilinir.

Pokémon ve Tamagotchi gibi nam salmış oyunlardan esinlenilen Axie Infinity, oyuncuların Axies olarak adlandırılan token yaratıkları toplamasına, çoğalmasına, yükseltmesine, savaşmalarına ve farklı avatralarla takas edilmesine olanak sağlar. Axie’ler farklı birçok şekle girebilir mesela su, canavar, kuş, böcek, bitki ve sürüngen bölümleri ile birlikte yaklaşık 500 farklı vücut parçası bulunmaktadır.

Şu anda erken erişimde olsa da, Axie günlük, haftalık ve aylık kullanıcılar tarafından bir numaralı tercihi Ethereum oyunu olarak sıralanmakta. Axie şimdiye kadar 6.400’den fazla ETH kazanç elde etmiştir. Axie eğlenceli bir oyundur, ancak aynı zamanda gücünden ve hızlı başarısından kaynaklanan fırsatları elde etmek için oynanması sebebiyle bir sosyal ağ ve iş platformu özellikleri de taşımaktadır. Axie ile klasik bir oyun arasındaki ortak fark, blok zincirinin ekonomik tasarımı oyuncuların ekosisteme katkıları sonucu ödüllendirmek için kullanılmasıdır.

Bu yeni oyuna “kazanmak için oyna” denilmektedir. Axie, Covid salgını sırasında yeni bir gelir kaynağı arayışında olan ülkelerden binlerce oyuncuyu cezbetmiştir. Bu oyuncuların çoğu babalar, teyzeler ve hatta büyükanne ve büyükbaba olarak bilinir çünkü daha önce Blockchain teknolojisine hiç sahip değillerdir.

 Axie Infinity AXS Cüzdan

Axie Infinity (AXS)cüzdanları sahip olduğunuz Axie Infinity (AXS)değerini depolayan bir cüzdan değildir. Sahip olduğunuz Axie Infinity (AXS)varlığınızı kullanmak için gerekli olan size özel anahtarı bulunduran yazılımlardır. Axie Infinity (AXS)cüzdanınızdan bakiyenizi kontrol edebilir ve bakiyenizi blok zinciri üzerinden diğer Axie Infinity (AXS)cüzdanlarına aktarım yapmanızı sağlar. Bütün Axie Infinity (AXS)cüzdanlarının adresi bulunmaktadır, bu adres kod en az 26-35 karakter olmalı rakam ve harflerden oluşmalıdır.

Cüzdanınızın başkaları tarafından görülmesi ve cüzdanınıza Axie Infinity (AXS)göndermesine aracı olan Genel Anahtar Axie Infinity (AXS)cüzdanınızın adresidir. Bu adres sayesinde farklı cüzdanlardan, kendi cüzdanınıza Axie Infinity (AXS)yatırabilirsiniz. Axie Infinity (AXS)cüzdanınızdan başka bir Axie Infinity (AXS)cüzdanına Axie Infinity (AXS)göndermek için, cüzdanınızın gizlilik kodunu yani Özel Anahtar kodunu kullanmanız gerekir. Axie Infinity (AXS)cüzdanı ile Axie Infinity (AXS)teknolojisinin temelini oluşturan sisteme katılabilirsiniz.

Axie Infinity (AXS)cüzdanınız ile hesabınızdaki Axie Infinity (AXS)miktarını gerçek para birimine (Türk Lirası, Dolar, Euro vb.)dönüştürmeniz mümkün değil. Axie Infinity (AXS)bakiyenizi gerçek paraya çevirebilmeniz için değişim borsalarını kullanmanız gereklidir.

3 şekilde Axie Infinity (AXS)cüzdanı bulunmaktadır.

Masaüstü Axie Infinity AXS Cüzdan

Bilgisayarınıza indirip kullanabileceğiniz bir cüzdan programıdır. Cüzdanınızın genel ve özel anahtarlarınız bilgisayarınızın hafızasındadır. Bir Axie Infinity (AXS)cüzdanı olduğu internete bağlı için, internet aracılığıyla oluşabilecek tehlikelere açıktır. Aktif Axie Infinity (AXS)transferleri yapacak ve küçük miktarlar tutacak kullanıcılar için uygun bir cüzdandır.

 

Paper (Kâğıt) Axie Infinity AXS Cüzdan

Paper (kâğıt cüzdan) cüzdanlar Axie Infinity AXS cüzdan Genel Anahtar ve Özel Anahtar kodunuzun kayıtlı olduğu kâğıtlardır. Paper Axie Infinity (AXS)cüzdanlarında adres bilgileriniz QR kod şeklinde gösterililir. paper Axie Infinity (AXS)cüzdanı İnternet bağlantısı olmadığı için internet üzerinden gelebilecek saldırılara karşı en güvenli cüzdan olabilir. Özel tasarım Paper Axie Infinity (AXS)cüzdanı oluşturabileceğiniz hatta çıktı şeklinde cüzdan bilgilerinizi kendiniz de oluşturabilirsiniz. Fiziksel bir Axie Infinity (AXS)cüzdanı olması ve cüzdan bilgilerinizin üzerinde yazılı olduğundan, cüzdanınızı kaybetmeniz durumunda tüm Axie Infinity (AXS)hesabınızı kaybetmiş olursunuz.

 

Web (Online) Axie Infinity AXS Cüzdan

Web Axie Infinity  AXS Cüzdan, cüzdan hizmeti sağlayan firmalar tarafından Axie Infinity (AXS)bakiyelerinin korunduğu cüzdan modeline verilen isimdir. Axie Infinity (AXS)web cüzdan hizmeti veren firmaların güvenilirliğine dikkat etmek gerekiyor. Alışveriş yapabileceğiniz borsalarında sahip olabileceğiniz Axie Infinity (AXS)cüzdanlardır. Web cüzdanlarının en büyük avantajı, internet bağlantınızın olduğu her yerden erişebilmeniz ve işlem yapabilmenizdir. Bu Axie Infinity (AXS)cüzdanınız ile başka Axie Infinity (AXS)cüzdanlarından kendi cüzdanınıza Axie Infinity (AXS)yatırabilir ya da dilerseniz başka Axie Infinity (AXS)cüzdanlarına Axie Infinity (AXS)çekebilme imkânını kullanıcılarına sunmayı sağlamaktadır.

 

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.