Axie Infinity AXS Nedir? | Amacı ve Altyapısı Nedir

0 32

Oyun para birimi Axie Infinity AXS nedir? Axie Infinity oyununda hayvanlarla girilen mücadelelerin ardından elde edilebilen para birimidir. Hayvanlardan kazanılan kripto paranın yanı sıra, oyundaki her bir hayvanın NFT’si de bulunuyor.

Axie Infinity Amacı ve Altyapısı Nedir

Piyasaya oyun tokeni olarak sürülen Axie Infinity AXS nedir? Oyun içi işlemlerde kullanılması üzere üretilen para, daha sonra kripto para olarak değerlendirilebilecek hale getirilmiştir. AXS, Ethereum altyapısıyla geliştirilmiş ve kripto para piyasalarında alım satımı yapılabilir hale getirilmiştir. Pokemon oyununa benzer bir yapıya sahip olan Axie Infinity, her bir Axie’nin en fazla 7 adet olabileceği sistem geliştirmiştir. Bu sayede sadece aynı AXS ile oyunu sadece tek bir alanda oynama olanağı kaldırılmıştır. Birbirinden farklı hayvanlardan bu paranın kazanılması mümkün hale getirilmiştir.

AXS Nasıl Kazılır ve Arzı Ne Kadar?

Axie Infinity AXS Nedir; AXS kripto para biriminin elde edilebilmesi için madencilik yapılması mümkün değildir. Axie Infinity oyununda yer alan görevleri yerine getirmek ve galibiyetler almak, AXS kazanılmasını sağlamaktadır. Oyun içi galibiyetlerle kazanılan AXS miktarınızı vadeye yatırabilir, birbirinden farklı vadelerde özel olarak faiz getirisi elde edebilirsiniz. Tüm bu işlemlerin oyun içi yapılması mümkün olan kripto para biriminin piyasaya sürülecek toplam arzı 270 milyon olarak belirlenmiştir. Piyasaya sürüldüğü günden bu yana en düşük fiyatını 6 Kasım 2020’de 0,1234 dolar ile gören token, en yüksek fiyatını ise 165,37 dolar ile 6 Kasım 2021 tarihinde görmüştür.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.