Binance Güvenilir Mi ? [Binance Borsası]

0 12

Kripto para piyasasına adım atanlar için önemli konuların başında gelen ” Hangi borsaya güvenmeliyim ? ” sorusunu sizler için cevaplıyoruz. Bu makalemizde Binance Güvenilir Mi ? sorusunu ele aldık.

Binance Güvenilir Mi ?

Binance, çeşitli kripto para birimlerinin ticareti için bir platform sağlayan bir kripto para borsasıdır. Ocak 2018’den bu yana Binance, işlem hacmi açısından dünyanın en büyük kripto para borsası oldu. Binance, yüksek frekanslı ticaret yazılımı geliştiren Changpeng Zhao tarafından kuruldu. Başlangıçta Çin’de bulunuyordu, ancak daha sonra Çin’in kripto para birimi düzenlemelerini sıkılaştırması nedeniyle Çin’den ayrıldı.

Kripto borsalarını karşılaştırırken:

  • İşlem Hacmi
  • Müşteri Potansiyeli
  • Ürün Çeşitliliği
  • Komisyon Oranları
  • Para Yatırma-Çekme

gibi etkenleri ele almalıyız. Binance için işlem hacmi konusunda yüksek potansiyelli olduğunu söylemiştik. Şimdi komisyon oranları neden önemli buna değinelim.

Komisyon Oranları

Borsalarda yaptığınız işlemlerin komisyon oranları açıkçası sizin cebiniz için önemli bir konu haline geliyor. Bunun sebebi de sizin işlemlerde ki meblağnız ile doğru orantılıdır. Yani ne kadar yüksek sermaye ile işlemlere girerseniz, o kadar yüksek komisyon ödersiniz. Kısa vadeli yatırım yapan birisi iseniz, yani gün içinde trade stratejiniz varsa gün içinde çokça komisyon ödemek zorundasınız. Bu yüzden düşük komisyon oranlarına sahip borsaları seçmeniz sizin için bir avantaj olacaktır.

Bahsettiğimiz gibi düşük komisyon oranlarına sahip borsaları tercih etmeniz sizin lehinize bir durum. Örnek olarak komisyon oranı 0.20 olan borsada 10.000 dolar ile bir gün içerisinde 5 kere al-sat yaptığınızda 100.000 dolarlık alım-satım gerçekleştirmiş olursunuz.


Alım zamanında 100 dolar, satım zamanında 100 dolar şeklinde bir kesinti olur. Borsaların komisyon oranları değişkenlik gösterir, bu yüzden iki borsa arasında dağlar kadar fark olabilir. Diğer yandan bu rakamlar her ne kadar küçük olursa olsun, totale bakıldığında ciddi bir farkın olduğu aşikardır.

Binance borsasının komisyon oranı : 0.075 ‘tir. Bunun yanında diğer firmalar gibi indirimleri de mevcut. Yani referans ile kayıt olma durumunda komisyon indirimi sağlanıyor.

Binance ‘de Türkçe dil desteği de bulunmaktadır. Binance TR borsası olarak yakın zamanda karşımıza çıkan büyük bir sorunu sizlere dile getirmeliyim. Ödeme yöntemi yani para yatırma ve çekme olarak Papara & Ininal kullanılıyordu.

Binance Papara Yasağı

Fakat yakın zamanda ülkemizin getirdiği bir kısıtlama ile artık hiçbir şekilde Papara & Ininal gibi ödeme yöntemleri kullanılmayacak. Bu nedenle de Binance borsasına para yatırmak için ya EFT&HAVALE yöntemini kullanacaksınız. Ya da Binance TR ‘den Binance Global ‘e göndereceksiniz.

Bu da açıkçası zorlu bir süreç oluyor. Paranızı USDT bazına çevirip TRC-20 veya ERC-20 ağları ile gönderim yapmalısınız. Bu yöntem de Binance Borsasından birçok yatırımcının çekilmesine neden oldu. Zorlu bir sürecin olduğunu düşünerek farklı güvenilir borsalara yönelmeye başladılar.

Sizlere Binance Güvenilir Mi ? sorusunu yanıtını verdik ve umarız faydalı olmuştur. Farklı güvenilir borsaları incelemek için Kripto Firmaları kategorimizi inceleyebilirsiniz.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.