Bitcoin 19bin Dolarda Dayanmak İçin Mücadele Ederken Altcoinler de Düşüyor!

0 4

Bitcoin 19bin Dolarda Dayanmak İçin Mücadele Ederken Altcoinler de Düşüyor; CoinMarketCap.com’a göre dünyanın en popüler kripto para birimi olan Bitcoin, 19bin dolardan işlem görüyordu. Bitcoin geçen hafta %10’dan fazla düştü ve altcoinler de bitcoine dayalı olmayan diğer kripto para birimleri de mücadele ediyor.

Altcoinler, Amerikan doları karşısında değerlerini korumak için mücadele ederken; Bitcoin düşmeye devam ediyor. Bu, bazı yatırımcıların yatırımlarından daha iyi bir getiri elde etmek için, altcoinlere yönelmesine neden oluyor.

Sabah saatlerinde 19bin dolar seviyesinde kalma mücadelesi veren Bitcoin yanında 1.275 dolar desteğini korumaya çalışan Ethereum da gözden kaçmıyor.

Altcoinlerde Satış Baskısı Sürüyor!

Kripto para birimleri, tüccarların hükümetlerin düzenleyici eylemlerini beklediği için bir satışla karşı karşıya kalıyor. Bunun yanında kripto para piyasasında altcoini piyasası satış baskısı görüyor.

Piyasa değeri yüksek olan XRP %7 oranında günlük kayıp ile 0.45aa dolar bandına gerilerken; Cardano ise %8 bandına sert düşüş yaşayarak, 0.35 dolara kadar düşüş gösterdi.

Dogecoin ile Solana da günlük düşüş yaşayarak %5 oranına düşerken; Solana 30 dolar altında, Doge ise 0.57 dolara kadar gerileme yaşadı. Piyasada son iki gündür yatay hareket görülürken, fiyat oynaklığı da düşüş yönlü artışa geçti.

İşlem hacminin sert yükselişe geçtiği piyasada son 24 saatte ortalama işlem hacmi 139 milyar dolara yaklaşırken; hafta içi işlemlerde yaklaşık 50 milyar dolar seviyeleri görüldü.

Amerika enflasyon verilerinin açıklanması öncesi kripto para piyasasında kritik seviyede negatif fiyatların da görülmesi, yatırımcıları endişelendirmeye başladı.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.