Bitcoin Bağlantılı ETF Satın Almalı Mıyım?

0 5

Bitcoin bağlantılı ETF satın almalı mıyım sorusu yatırımcıların temel sorusudur. Bitcoin üzerinden dolaylı olarak ETF üzerinden yatırım yapabilirsiniz.

Bitcoin Bağlantılı ETF Satın Almalı Mıyım?

Bitcoin yatırımları yapmak istemeyenler ETF yatırımlarına  yöneliyor. Bitcoin kripto para birimi kullanıyorsanız bile ETF kullanabilirsiniz. Coin üzerinden işlem almak istemiyorsanız o zaman ETF ile tek yatırım yolunuzdur.

İsterseniz doğrudan kripto paraya yatırım yapabilir isterseniz bağlantılı ETF kullanabilirsiniz. Uzmanlar yatırım varlıklarınızın %5’inden fazlasını ETF veya kripto paraya aktarmanızı önermiyor.

Borsacılık işlemleri kripto para işlemlerine göre çok daha eskidir. Bu sayede yatırımcılar olası senaryoları çok daha kolay okuyabiliyor. Ancak Bitcoin’in mazisi bu kadar eski değildir. Bitcoin ETF değeri de Bitcoin üzerinden değer alıyor. Bu yüzden bu dünyaya ilişkin yatırımlarınız riske edebileceğiniz yatırımlar olmalıdır.

Bitcoin oynaklığı çok yüksek bir para birimidir. Bitcoin ile BİTO fiyatı farklıdır. Ancak yine de ETF’ler de de iniş ve çıkış gerçekleşiyor.

Bitcoin İle ETF Bağlantısı

Bitcoin bağlantılı ETF satın almalı mıyım sorusunda aradaki bağlantının çözümlenmesi gerekiyor. ETF dolaylı olarak geleneksel bir biçimde BTC almadan almış gibi yapmanızı sağlar. Bitcoin dalgalanmaları çok fazla gerçekleşiyor. ETF aldığınızda bu dalgalanmalardan etkilenirsiniz. Bitcoin düştüğünde ETF fonunuzda düşecektir. ETF işlemleri içinde oynaklık en az Bitcoin kadar sert ve ani olabiliyor. Coin kullanmadan yatırım yapmak isteyenler satın alabilir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.