Bitcoin Cash Nasıl Alınır? [Alım İşlemine Dair Detaylı İnceleme]

Bitcoin Cash Nasıl Alınır?
Bitcoin Cash Nasıl Alınır?
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Cash Nasıl Alınır?

Bitcoin Cash, 2017 de Bitcoin blok zinciri üzerinden farklı olarak tasarlanmış bir Kripto para birimidir. BCH olarak gösterilir. En fazla işlem gören Kripto paralar arasına yer almaktadır.

Bitcoin sisteminde var olan blok kaydeden işlemlerin belli bir sınır ile kısıtlanması, yapılan işlemlerin daha yavaş gerçekleşmesine neden olur. Bitcoin Cash ile bu sorunun önüne geçilmiş olunup para gönderilip transfer işlemlerindeki zorlukların aşılması hedeflendirilmiştir.

Bitcoin sisteminde karşılaşabileceğimiz bazı sorunların giderilmesi birçok defa gündeme gelmiş olmasına rağmen merkezsiz olması bu tarz bir yeniliğin gerçekleştirilmesini engellemekte. İlk kurulma nedeni art niyetli kullanımı engellemek olan bu sistemin Bitcoin’in popülerliğinin çoğalması ve kullanıcı sayısının artması ile birlikte sorunları da beraberinde getirdi. Bitcoin kurucuları bu sorunlardan kurtulmak yerine aynı blok zinciri üzerinden yeni bir Kripto para oluşturmayı seçmişlerdir.

Bitcoin Cash ortaya çıktığı zamanlarda, kullanıcıların hesaplarına Bitcoin adedi kadarınca Bitcoin Cash miktarı bulunurdu. Bitcoin Cash kime ait? Kurucusu kim? Bitcoin Cash’in Kurucusu Satoshi Nakamoto adlı kışı ya da kişiler tarafından çıkarıldığı biliniyor.

Fiyatı piyasadaki arz-talep ilişkisine göre belirlenir. Bitcoin(BTC)  daha küçük parçalara bölünebilir, yani 1 Bitcoin(BTC)  almak yerine işlem tutarınız 1 TL olmak kaydıyla daha küçük olanlarla işlem yapabilirsiniz. Bitcoin(BTC) alıp satmak için sanal bir cüzdandan yani Bitcoin(BTC) adresinden gereklidir. Bitcoin Cash Nasıl Alınır? adım adım alım işlemi inceleme.

  1. Bir Coinbase hesabı oluşturmalısınız. Coinbase uygulamasını indirip kayıt işlemine başlayabilirsiniz. Geçerli bir kimliğe ihtiyaç duyacaksınız. İşlemi gerçekleştirebilmeniz için adresinizi gösteren bir belgenin istenmesi de mümkündür. Kimliğinizin doğrulanması nerede yaşadığınıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir.
  2. Bir ödeme yöntemi seçmelisiniz. Ödeme yöntemi kutusuna tıklayın ardından bir ödeme yöntemi seçin. Banka hesabı, banka kartı kullanabilir ya da havale ile işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
  3. Bir değiş tokuş işlemi başlatın. öğesine basın ve listeden "Satın Al" seçeneğine tıklayın.
  4. Varlık listesinden Bitcoin(BTC) seçeneğine tıklayın. Bitcoin(BTC) için arama yapmak üzere arama çubuğuna ” Bitcoin(BTC) ” yazmanız gerekmektedir. Sonuçlar arasında Bitcoin(BTC)çıktığında üstüne tıklayarak satın alım ekranını açın.
  5. Satın almayı istediğiniz miktarı girin. Satın almayı istediğiniz girmek için sayısal tuş takımını kullanmanız gerekmektedir. Uygulama bu miktarı otomatik olarak Bitcoin(BTC) fiyatına göre değiştirip size yansıtmaktadır.
  6. Satın alma işleminizi sonlandırın. Hazır olduğunuz zaman “Satın alma ön izlemesi” öğesine tıkladığınızda Satın alma işleminizin ayrıntılarını size göstermektedir. Bütün bilgilerin doğru olduğuna eminiseniz satın alma işleminizin onaylamasını yapın. Hepsi bu kadar basit! Bitcoin(BTC) satın alma işleminiz bitti.

Bitcoin (BTC) Cash Nasıl Kullanılır?

Bitcoin Cash Nasıl Alınır? Satın almak veya Bitcoin(BTC) için sanal bir cüzdan oluşturulmalıdır. Bu cüzdanların adresleri sayesinde Kripto para alışverişi yapabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Transfer işlemi Bitcoin(BTC) asimetrik bir şifreleme imzalanarak gönderilir. İşlemlerinin her biri ağda duyurulur ve blok zincirine yani zincire dâhil edilir. Bu şekilde aynı Bitcoin(BTC) birden fazla kullanılamaz.

Bitcoin (BTC) Cash Nasıl Nakite Çevrilir?

Bitcoin Cash Nasıl Alınır? Kripto varlıkları nakit olarak kullanmak istediğinizde borsalar üzerinden satış işlemi yapabilmeniz mümkündür. Aynı şekilde Bitcoin(BTC) da borsa üzerinden satılarak karşılık reel (gerçek) para tutarı EFT ya da havale ile kişilere gönderilebilmektedir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!