Bitcoin Cash Nedir? [Detaylı İnceleme]

0 22

Bitcoin Cash Nedir?

Bitcoin Cash, 2017 de Bitcoin blok zinciri üzerinden farklı olarak tasarlanmış bir Kripto para birimidir. BCH olarak gösterilir. En fazla işlem gören Kripto paralar arasına yer almaktadır.

Bitcoin sisteminde var olan blok kaydeden işlemlerin belli bir sınır ile kısıtlanması, yapılan işlemlerin daha yavaş gerçekleşmesine neden olur. Bitcoin Cash ile bu sorunun önüne geçilmiş olunup para gönderilip transfer işlemlerindeki zorlukların aşılması hedeflendirilmiştir.

Bitcoin sisteminde karşılaşabileceğimiz bazı sorunların giderilmesi birçok defa gündeme gelmiş olmasına rağmen merkezsiz olması bu tarz bir yeniliğin gerçekleştirilmesini engellemekte. İlk kurulma nedeni art niyetli kullanımı engellemek olan bu sistemin Bitcoin’in popülerliğinin çoğalması ve kullanıcı sayısının artması ile birlikte sorunları da beraberinde getirdi. Bitcoin kurucuları bu sorunlardan kurtulmak yerine aynı blok zinciri üzerinden yeni bir Kripto para oluşturmayı seçmişlerdir.

Bitcoin Cash ortaya çıktığı zamanlarda, kullanıcıların hesaplarına Bitcoin adedi kadarınca Bitcoin Cash miktarı bulunurdu. Bitcoin Cash kime ait? kurucusu kim? Bitcoin Cash’in Kurucusu Satoshi Nakamoto adlı kışı yada kişiler tarafından çıkarıldığı biliniyor. Bitcoin Cash Nedir?  sorusunun cevabını bulduysak şimdi avantajları nelerdir, madenciliği nasıl yapılır gibi sorular üzerine yoğunlaşalım.

 

Bitcoin Cash’in Avantajları Nelerdir?

Bitcoin Cash Nedir? Bitcoin Cash, Bitcoin sisteminin değiş tokuş edilen bloklarının kapasitesini 8 MB’a çıkaran daha hızlı bir onay sistemi haline geldi. Bitcoin Cash, sisteminde SegWit protokolünü kaldırarak her iki blok kapasitesini de artırdı. En çok işlem gören Kripto para birimlerinden biri olmanın avantajı ile birçok borsada işlem yapabilmesidir. BCH coin güvenli midir? Bitcoin Cash, madenciliğe de izin veren bir Kripto para birimidir. Blok zinciri sisteminde işlem gören Bitcoin cash, çok kısa blokaj süresine sahiptir, en güvenilir kripto para birimlerinden biridir.

 

Bitcoin Cash Madenciliği Nasıl Yapılır?

Bitcoin Cash Nedir? Madencilik işlemi birçok Kripto varlık da olduğu gibi Bitcoin Cash’de de önemli bir unsurdur. Bitcoin blok zinciri sisteminde işlem görür. Bu, sürekliliği ve güvenliği için gereklidir.

Madencilik yapmaya başlamadan önce elde ettiğiniz Bitcoin Cash değerlerini içinde bulundurabileceğiniz koruyabileceğiniz bir cüzdan oluşturmanız gerekmektedir. Kazanç elde edebilmeniz için Bitcoin madenciliğinde ki gibi Bitcoin Cash madenciliğinde de şahsi olarak buna özel olarak üretilen ASIC cihazlarına sahip olmalısınız.

Madencilikte yaptığınız her blok için ödül alırsınız. Bitcoin Cash blok boyutu 8 MB’dir ve blok oluşturmanız için çok fazla işlem gücü ve enerjisine ihtiyacınız olacaktır.

Bitcoin Cash madenciliğini kişisel olarak veya bir havuza katılarak da yapmanız mümkündür. Blok yapma işlemi zor bir işlem olduğu için donanımınız yoksa havuza katılmanız daha yararlı olacaktır.

 

Bitcoin Cash ile Bitcoin Arasındaki Farklar?

Bitcoin Cash Nedir?

  • Bitcoin Cash, Bitcoin sistemi tarafından blok zincirinin bölünmesiyle yaratılan güncel bir Kripto para birimi değeridir.
  • Bitcoin Cash bloklarının sınırı 8MB iken Bitcoin blok sınırı 1 MB’dir.
  • Bitcoin SegWit protokolünü kullanmakta, Bitcoin Cash ise sistemden SegWit protokolünü kaldırmıştır.
  • Bitcoin Cash, bitcoine göre daha hızlı ve daha ucuz işlem sistemine sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Bitcoin Cash Nasıl Satın Alınır?

Bitcoin Cash Nedir? Bitcoin cash sahip olmak sandığınız kadar zor değildir. Sitemizde sizlere verdiğimiz adımları takip ederek. Kolay ve hızlı bir şekilde alım satım işlemlerinizi halledebilirsiniz. Üstelik alım satım işlemlerinizi gerçekleştirmek için herhangi teknik bilgiye ihtiyaç duymazsınız. Hem ülkemizde hem de yurtdışında exchange sunan siteler var.

Bitcoin Cash, en çok tercih edilen Kripto para birimlerinden biridir Fakat bu para birimi bankadan temin etmeniz pekte mümkün değil. Bunun yerine bu parayı bazı ticaret sistemlerinden alabilirsiniz. Bu sitelere üyelik oluşturarak işlemlerinizi gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. İşlem yaparken havale ya da EFT seçeneklerinden birini seçebilirsiniz. Banka havalesi seçeneğine erişerek yatırdığınız tutar kadar Türk Lirası veya dolar yatırabilirsiniz.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.