Bitcoin ‘de Retest Ne Demek

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Yatırımcıların zarar etmemek için birçok yöntem bulunuyor. Bitcoin ‘de retest ne demek merak ediyorsanız tüm detaylar burada! Riske yakalanmadan fiyat hareketlerini farklı araçlar üzerinden değerlendirebilirsiniz.

Retest kelime olarak yeniden test etmek anlamına gelir. Kırılan bir direnci veya verilen desteği test etmek olarak da yorumlanabilir. Retest kırılma gerçekleştikten sonra yapılır. Tüm detaylarını gelin birlikte değerlendirelim.

Retest Nedir?

Borsada veya kripto para dünyasında sıklıkla karşımıza bu kavram çıkar. İki piyasada da aynı anlama gelir ve aynı işe yarar. Analistler sıklıkla bu kavram üzerinden değerlendirme yapar. Ancak çoğu yatırımcı ne anlama geldiğini bilmediği için yararlanamaz.

Retest yatırımcıların kavraması gereken önemli bir detaydır. Kripto para dünyasında coin yönü fark etmeksizin bir diren veya bir trend çizgisini kırdığında aynı noktaya yeniden temas etmesidir. Destek direnci kırıldıktan sonra kırılım yönünün anlaşılmasını ifade eder.

Daha basit bir şekilde anlatmak gerekir ise; Bitcoin dirence çarparak kırılır. Kırıldıktan sonra aynı bölgeye gelerek kırılmanın yönünde ilerler. Buda yatırımlar için yeniden alım ve satım imkanı ortaya çıkarır. Genellikle analistler kullanır.

Bitcoin Retest Önemi

Bitcoin Retest paranın alım ve satımı için bilinmelidir. Tane tane önemi:

  • Teknik analiz terimlerinden biridir.
  • Genellikle üçgen içerisinde seyreden fiyatlanmalar sonucunda ani kırılmalar oluşur.
  • Bu kurulma aşağı yönlü olabileceği gibi aşağı yönlü de gerçekleşebilir.
  • Bu durumda yatırımcı dışarıdan izlemeyi seçebilir.
  • Kırılmanın yönü belli olduğunda alım ve satım yapabilir.
  • Eğer düşüş trendinde yukarı yönlü eğilim var ise alım fırsatı doğar.
  • Kısa zamanda kar elde edilebilir.
  • Kısa süreli yatırımcılar bu nedenle Bitcoin ’de retest değerini takip eder.

Bitcoin ‘de Retest Güvenilir Mi?

Retest anlık olarak alım ve satım fırsatı oluşturmak için kullanılır. Geçmiş senaryolara bakılarak gelecek yön hakkında yorum yapılır. Ancak gelecekteki fiyat yönü belirli olmadığı için farklı bir yöne doğru ilerlemesi de mümkündür. Fiyatlar her zaman retest yapmak zorunda değildir. Retest gerçekleşmeden önce artabilir veya azalabilir. Eski fiyat aralığına dönme ihtimali bile bulunabilir. Bu nedenle %100 güvenilir olduğunu söylemek mümkün değildir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!