Bitcoin Değer Değişiminde Sert Çakılma!

0 7

Bitcoin Değer Değişiminde Sert Çakılma; Bitcoin son dönemlerde değer bakımından oldukça büyük yara almıştır. Değer düşüşlerinin geri döndürülebilir bir durumda olmadığı iddia ediliyor!

Bitcoin piyasasında geçmiş senelerde gelecek değer tahminleri konusunda 100 bin Dolara kadar çıkacağı iddia edilen değer akışının artık çok daha düşük bir seviyeye indiği gözlemleniyor. Bugünkü tahmini fiyatı ve hedeflenen fiyatı 100 bin iken gerçek değer 20 bin seviyesinde! Bu değer değişiminin ne kadar daha süreceği ve durumun yatırımcıları nasıl etkileyeceği belirsizlik içeriyor. Geçmişteki, finansal tahminleri tamamen geçersiz kılan piyasa hareketleri kripto para piyasasının aslına bakılırsa ne kadar fazla risk içerdiğini de bir kere daha göstermiştir!

Değerdeki Toparlanma Ne Zaman Başlayacak?

Daha fazla mesaj

Bitcoin piyasasındaki değer toparlanmasının ne zaman başlayacağına ilişkin spekülasyonlar devam ediyor. Bu spekülasyonlara bakıldığı zaman özellikle temelsiz olan dedikoduların hem kripto para piyasasını hem de alt coinlerin değer değişimini daha da olumsuz bir şekilde etkilediği görülmektedir. Asılsız olarak çıkan tek bir alım satım dedikodusunun dahi kripto para piyasasındaki talep dengesini değiştirdiği fark edilmektedir.

Kripto para piyasasında herhangi bir dış müdahale söz konusu değildir. Örneğin herhangi bir merkez bankasının ani olarak meydana gelen düşüşü durdurmak için bazı finansal hamleler yapması mümkün olmayacaktır. Tam da bu nedenle düşüşlerin çok sert ve geri dönüşü olmayacak şekilde gündeme geldiği görülür. Yatırımcıların da aldığı maddi yaralar bu nedenle artıyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.