Bitcoin Düşerken Altcoinler Neden Düşüyor?

0 6

Bitcoin düşerken altcoinler neden düşüyor; BTC ve sisteme daha sonradan eklenmiş olan alt coinlerin değer bakımından ilişki içerisinde oldukları görülmektedir. Bu nedenle sepetinizde bir hareketlenme yaşanıyor ise BTC üzerinden yorumlamanızda sakınca olmayacaktır.

Alt coinler ile BTC arasında bu şekilde sıkı bir bağ olmasının nedeni bazı alt coinlerin tanımlama ve ölçekleme aşamasında direkt olarak BTC üzerinden işlem gerçekleştirmesidir. Bu durum direkt olarak BTC kapsamında bir değişim meydana geldiği zaman durumun alt coinlere de yansımasına neden olacaktır.

Bitcoin Düşerken Altcoinler Neden Düşüyor; Bitcoin Güncellemeleri

Bitcoin düşerken altcoinler neden düşüyor; değer düşüş adımları meydana gelirken kişilerin olumsuz bir biçimde süreçten etkilenmemesi adına en azından sistem güncellemelerine ağırlık verilmektedir.

  • Sistem güncellemelerinde enerji tasarrufunun en temel kıstaslardan biri olduğu görülmektedir. Özellikle son gelen Merge güncellemesi ile beraber Bitcoin sisteminin daha fazla enerji tasarrufu yapması için uygun ortam hazırlanmaktadır.
  • Bu güncellemenin ana amacı ilerleyen aşamalarda meydana gelecek olan global kriz ile beraber kripto para sisteminde büyük sorunların meydana gelmesinin engellenmesidir.

Durum diğer coinleri ide etkilemekte ve onları da güncelleme üretmeye sevk etmektedir.

BTC Değer Kaybı Ne Zaman Duracak?

Değer kaybının ne zaman duracağına ilişkin kesin bir tarih vermek mümkün olmayacaktır. fakat ekonomistlerin ön görülerine göre global piyasanın özellikle enflasyon ile mücadelesinde bir düzen tutturmasının hemen sonrasında değer kaybının en azından toparlanacağı tahmin edilmektedir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.