Bitcoin Halving Nedir?

0 8

Bitcoin halving nedir; Bitcoin ve diğer tüm kripto para sistemleri sınırlı arz üzerinden hizmet vermektedir. Sınırlı arz üzerinden hizmet vermesinin yanı sıra aynı zamanda belirli periyotlar ile alıcılara arz edilen tutar da azaltılmaktadır.

Kripto paranın değer kazanmasının en temel nedenlerinin başında sınırlı arz sınırsız talep gelmektedir. Sınırlı arzın madencilik ile sonuçta sıfırlanacağı ve artık yeni arzda bulunulmayacağı belirtilmiştir. Bu aşamada kişilerin Bitcoin’in mantığının değerli madenlerin işleyiş mantığı ile hemen hemen aynı şekilde devam ettirildiğini de eklemek gerekir. Altın da aynı şekilde sınırlıdır ve sınırlı arzın yarattığı sınırsız talep üzerinden sistem hizmet vermektedir.

Halving Ne Anlama Gelir?

Bitcoin halving nedir; Bitcoin piyasasında alıcılara arz edilen tutarın yarıya indirilmesi işlemine verilen isimdir. Her sene bu işlem devam etmektedir. Sisteme sunulan arz azaldığı için değeri artırıcı bir etkisi olduğu görülmektedir. Fakat son senelerde yapılan arz düşürme adımlarına rağmen Bitcoin piyasasında meydana gelen düşüşün aynı şekilde devam ettiği görülmektedir.

Daha fazla mesaj

Bitcoin Halving Nedir; Bitcoin Geleceği

Bitcoin sınırlı bir coin birikiminin block chain teknolojisi ile muhafaza edilmesi ile geliştirilmiştir.

  • Bitcoin madenciliği yaparak ya da piyasada mevcut olan sistemlerde alım satım yaparak ek kazanım elde etme imkanını yakalayabilirsiniz.
  • Madencilik Bitcoin ilk olarak piyasaya çıktığı zamanlarda verimli bir alternatif olsa da son senelerde çıkarılacak coinlerin azalması ile beraber masraflarında büyük bir artış meydana gelmiştir.
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.