Bitcoin Ne İşe Yarar ? Ne Satın Alabilirsiniz ?

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin Ne İşe Yarar ? Bitcoin kabul eden satıcılardan çeşitli ürünler satın almak için kullanılabilir.

Bazı Bitcoin şirketleri, doğrudan bitcoin kabul etmeyen satıcılardan satın almak için bitcoin kullanmanıza izin verir. Şirkete bitcoin cinsinden ödeme yapabilirsiniz ve şirket satıcıya tercih ettiği itibari para biriminde ödeme yapar.

Bitcoin, satıcıların ve müşterilerin ücretleri, ters ibrazları ve sansürleri dahil olmak üzere geleneksel ödeme işlemcilerinden kaçınmasına olanak tanır.

En İyi ve Güvenilir Kripto Para Sitesi Hangisidir ? Nasıl Seçilir ? yazımızı okumak için tıklayabilirsiniz…

Bitcoin Ne İşe Yarar ? Bitcoin genellikle bir yatırım varlığı olarak düşünülse de, asıl kullanım amacı izinsiz bir ödeme sistemi ve para birimiydi. Bitcoin’in teknik incelemesinde SatoshiNakamoto, Bitcoin’i “eşler arası elektronik nakit sistemi” olarak adlandırıyor. Bitcoin’in kullanım durumları, reklamı yapılan ilk kullanım durumunun ötesine geçmiş olsa da, son yıllarda bir günlük harcama yöntemi olarak pazara nüfuzu hızla arttı. Artık büyük çevrimiçi ve mağaza içi perakendeciler ve ödeme platformları bitcoin’i kabul ediyor ve marketlerden lüks araçlara kadar çeşitli mal ve hizmetleri satın almak için kullanılabilir.

Bitcoin Harcamak Bir Tazminat Gerektirir

Bitcoin’i mal ve hizmetlere harcamadan önce, harcanan bitcoin’in mevcut değeri ile alınan mal veya hizmet ile bitcoin’inizi elinde tutmaya devam ederseniz gelecekteki potansiyel değeri arasında bir değiş tokuş yapıldığını bilmek önemlidir. Bitcoinlerini harcamak isteyen bireyler için, bir dizi Bitcoin işletmesi, bitcoin ile ödeme yapmanıza izin verir. Popüler teknoloji şirketleri, seyahat şirketleri, çevrimiçi ödeme platformları ve diğer işletmeler hizmetleri için bitcoin kabul ediyor.

Bitcoin’inizi harcayabileceğiniz birkaç şey:

Yolculuk

Uçuşlar ve oteller de dahil olmak üzere seyahat ödemeleri, Bitcoin’in döngüsel ekonomisindeki ilk büyük harcama kaynaklarından biriydi. CheapAir, Expedia ve SurfAir, kullanıcılarının oteller ve uçuşlar için bitcoin ile ödeme yapmasına olanak tanır. AlternativeAirlines ayrıca büyük bir ABD havayolundan herhangi bir uçak bileti için bitcoin ile ödeme yapmanızı sağlar.

Çevrimiçi Satıcılar

Birçok çevrimiçi ve fiziksel satıcı, çeşitli hizmetler için bitcoin’i kabul eder. Shopify ve diğerleri gibi e-ticaret eklentileri, OpenNode veya BTCPayServer gibi popüler sağlayıcılarla Bitcoin satış noktası entegrasyonlarıyla birlikte gelir . Dünya çapında 28 milyondan fazla tüccar tarafından kabul edilen bir çevrimiçi ödeme ağ geçidi olan PayPal, artık kullanıcıların tüccarlarından herhangi biri ile bitcoin satın almasına, satmasına, tutmasına ve harcamasına olanak tanıyor. HomeDepot, bitcoin’i çevrimiçi ve mağazada kabul eder. Overstock.com, Microsoft’un belirli çevrimiçi içerik için yaptığı gibi bitcoin’i de kabul eder.

Video oyunları

Bir ödeme yöntemi olarak bitcoin’i en erken benimseyenlerden biri video oyunu pazarıydı. Bitrefill, Steam, PSN, Xbox Live ve diğer video oyunu pazar yerleri için kredi satın almanıza olanak tanır. Playstation Network ve XBox, bitcoin ödemelerini de doğrudan kabul eder.

Bu miras bugün , yakın zamanda çok çeşitli önceden var olan oyunlar için Lightning ödemelerini sağlayan bir eklenti başlatan Zebedee gibi şirketler tarafından sürdürülüyor . Oyuncular, Zebedee’nin eklentisini kullanarak veya birkaç oyunlarından birini doğrudan oynayarak, kazanmak için satoshi kazanabilir, oyun içi öğeler için satoshi ödeyebilir ve diğer oyunculara satoshi bağışlayabilir.

Lüks mallar

Bitcoin kullanarak satın almak için artan sayıda lüks ürün de mevcuttur. GoldenEagle, APMEX ve JM Bullion gibi külçe satıcılarından bitcoin karşılığında altın satın alabilirsiniz. Karma Automotive, ana bayilerindeki otomobillerin bitcoin ile satın alınmasına izin verir ve çevrimiçi otomobil perakendecileri BitCars ve AutoCoinCarsbitcoin’i kabul eder. Aviatrade kullanılarak özel uçaklar bitcoin ile satın alınabilir ve 2017’de alıcı ve satıcı arasındaki özel bir anlaşma yoluyla bitcoin ile bir Teksas evi satın alındı.

Hizmetler

Bitcoin kabul eden birçok çevrimiçi hizmet var.

VPN endüstrisinde Mullvad VPN, NordVPN, ExpressVPN, CyberGhost ve PrivateVPN diğerlerinin yanı sıra hizmetleri için bitcoin kabul eder. Gizlilik teknolojisi alanında, bitcoin ile ProtonMail gibi şifreli e-posta hizmetleri için de ödeme yapabilirsiniz.

Bir VPN (veya sanal özel ağ), tünel oluşturma ve şifreleme tekniklerini kullanarak çevrimiçi gizliliğinizi ve güvenliğinizi artırabilir.

Çeşitli hizmetler için hediye kartlarına erişim için bitcoin ile ödeme yapmanızı sağlayan hizmetler de vardır. Örneğin, Bitrefill ve Fold , kullanıcılarına Uber veya Amazon kredisinden eczane hediye kartlarına ve diğer markaya özel kredi türlerine kadar her şeyi satın alma seçenekleri sunar.

Son zamanlarda, cep telefonu sağlayıcısı AT&T, bitcoin kabul etmeye başladı.

Bitcoin Ne İşe Yarar ? Birkaç borsa, standart bir banka veya kredi kartının satın alabileceği hemen hemen her şeyi satın almak için kullanılabilen bitcoin banka ve kredi kartları sunar. Bununla birlikte, bitcoin banka ve kredi kartları, borsada veya sağlayıcıda bir hesap sahibi olmayı gerektirir ve geleneksel banka hesabınızın dışında vergi ve muhasebe etkileri taşır. Visa da dahil olmak üzere daha geleneksel kredi kartları ve banka kartları, kullanıcıların fiat para biriminde ödeme yapmalarına, ancak bitcoin’de nakit geri ödeme ödülleri almalarına olanak tanır.

Yıldırım Ağı Potansiyeli

Bitrefill ve Folddahil olmak üzere yukarıda bahsedilen hizmetlerden bazıları Lightning Network desteğiyle gelirken, diğerleri daha yavaş uyum sağladı.

Lightning Network, Bitcoin için daha hızlı, daha ucuz ödemeler—. Lightning Network ölçeklenir ve Bitcoin kullanıcıları için daha kullanışlı hale gelirse, sonunda bir değişim aracı olarak bitcoin için genel kabul görebiliriz.

Çözüm

Yeterli düşünce ve çaba ile neredeyse her şey bitcoin ile satın alınabilir. Bitcoin kullanmak, tüketicilerin ters ibraz ve ücretler de dahil olmak üzere geleneksel ödeme ve bankacılık yöntemleriyle ilgili sorunlardan kaçınmasını sağlar. Ancak, bir kullanıcının cüzdanından bir satıcıya veya hizmet sağlayıcıya doğrudan ödeme yapmak hala sınırlı bir seçenektir. Çoğu tüccar ve hizmet sağlayıcı, eşler arası bir ağın amacını ve faydalarını ortadan kaldırarak, işlemleri yürütmek için kullanıcıların üçüncü taraf uygulamaları kullanmasını gerektirir . Eşler arası yetenekler hızla büyüyor, ancak çoğu tüccar ve hizmet sağlayıcı henüz bitcoin ile doğrudan ödeme yöntemlerini benimsemedi.

Bitcoin ile mal ve hizmet satın almadan önce, bitcoini uzun süre elde tutmanın faydalarını göz önünde bulundurmak önemlidir. Bitcoin ile mal ve hizmet satın alma kolaylığı ve çeşitliliği fazla mesaiyi artıracak, ancak bitcoin fiyatı da artabilir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir