Bitcoin Pazar Günleri Neden Düşüyor?

0 13

Bitcoin Pazar günleri neden düşüyor; kripto para sistemi her ne kadar bağımsız bir ara yüz oluşturmuş olsa da global olarak alınan kararlardan etkilenmektedir. Sadece Bitcoin değil diğer kripto para birimlerinin de aynı şekilde global manada alınan ekonomi kararlarından etkilendiğini eklemek gerekmektedir.

Global piyasalara müdahale yapılması ve bu durumun yatırımcıları etkilemesi dolaylı olarak coin piyasasının da durumdan etkilenmesini beraberinde getirmektedir. Kişilerin erişim adımını tamamlarken sorun ile karşılaşmaması için gerekli olan tüm önlemler alınmıştır. Bu aşamada kripto para piyasasının bir merkez bankasına bağlı olmadığını da hatırlatmak gerekmektedir. Alınan kararlar bu nedenle direkt olarak bir etki yaratmaz ama yatırımcıların durumları nedeniyle bir etki oluşur.

Bitcoin Pazar Günleri Neden Düşüyor; Bitcoin Pazar Günü Neden Düştü?

Bitcoin Pazar günleri neden düşüyor; yaşanan son Pazar düşüşünün nedeni ABD kapsamında bazı iş insanlarının kripto para birimlerini kullanarak para aklamalarının tespit edilmesi nedeni ile ceza almalarıdır. Bu durum kripto para piyasasının değerini de direkt olarak etkilemiştir. Alınan karar kripto para piyasasının faaliyetlerinde aksaklık yaşatmasa dahi, talep üzerinde etki oluşturmuştur.

Bitcoin Değer Değişimi Neye Bağlıdır?

Bitcoin piyasasında meydana gelen değer değişiminin en temel nedeni kesinlikle sınırlı arz durumudur. Sınırlı araz ve sınırsız talebin var olması değer değişimlerinin meydana gelmesini de beraberinde getirmektedir. Bitcoin değer değişim durumu bu nedenle sizi yakından etkileyecek, arz talep dengesi üzerinden ilerleyecektir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.