Bitcoin SV (BSV) Nedir?

Bitcoin SV (BSV) Nedir
Bitcoin SV (BSV) Nedir
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin SV (BSV) nedir; 2018 tarihinde ikinci Bitcoin çatallaşması ile yaratılan blok zincirinin yerel tokenidir. Hızı artırma amacı ile blok sınırı 128 MB çıkardı. İşlem masraflarını daha da azaltmıştır.

Bitcoin SV (BSV) amaçları arasında ileri seviye güvenlik, satış işlemlerinde düşük maliyet yer alır. Yeni yaratılan BSV CashPay, Crypto Traders ve Bitcoin ATM hizmetleri gibi çeşitli kullanım alanları bulunur. Bu yüzden günlük işlemlerde tercih edilir. Hemen ön plana çıkmasına oluşturan grupta yer alan Craig Wrigh’ in Satoshi Nakamoto olduğuna düşüncesidir.

Bitcoin SV (BSV) nedir; iş ispatı ile çalışan sanal bir token. Merkez bağlantısı olmayan, üreticisi gizi olan Bitcoin temelin gelişmesi değer kazanmasına neden oldu. Maksimum arzı 21,000,000 BSV ve şu anda 18,678,252 BSV bulunuyor.  Bitcoin SV merkezi olan borsalarda vergilendirilebilir. Güvenlik özellikleri ile korumada olduğu için çalınmaz.

Bitcoin SV Riskleri?

Nakamoto’ nun yarattığı Bitcoin para birimine en fazla benzediği düşünülür. İşlemlerin yapılma zamanlarını daraltır. Merkez bağlantısı olamayan Bitcoin SV daha çok alışverişte kullanılır. Bitcoin SV ile staking kazancı sağlanmaz.

Bitcoin ile benzer birçok özelliği vardır ancak yaratıcılarının tutumları nedeni ile bazı borsalar bu coin ile çalışmaz. Çalışan borsalarda kısa süreli yatırımlarda kazanç getirdiği izlenmektedir.

Bitcoin SV (BSV) Madencilik Faaliyetleri

Bitcoin SV madencilik faaliyetini Coin Geek firması yapmaktadır. Her madencilik faaliyeti sonucunda kazanılan ödüller Bitcoin SV miktarının azalmasına ve bu coinin değer kazanmasına neden oluyor. En son coinin ise 2140 tarihin yaratılması hedefleniyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!