Bitcoin Vadeli İşlemler Nelerdir?

0 11

Bitcoin vadeli işlemler nelerdir öğrenerek vadeli işlemler alabilirsiniz. Vadeli işlemlerde kazanmak için güncel fiyatlar ve vade üzerinden değerlendirilir. Vadeli işlem özellikleri sizlerle.

Bitcoin Vadeli İşlemler Nelerdir?

Bitcoin vadeli işlemler geleneksel olarak vade sözleşmeleri ile yapılıyor. Belirli bir tarih için bir fiyat üzerinden BTC almak veya satmak için anlaşmaya varılmasıdır. Vadeli işlemler Bitcoin işlemleri aldığınız aracı kurum veya bankacılık üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Vade süresi dolmadan anlaşmayı bozarsanız eğer vade bozulmuş olur. Bu işlemde uzun süreli bir pozisyon açarsanız. Vade süresi yatırımcının tercihine bırakılmıştır. Aracı kurumlarda kısa ve uzun vadeli işlemler alınabilir. Vade sonu geldiğinde anlaştığınız fiyat üzerinden alım veya satım yapılır.

Vade süresi dolduğunda eğer Bitcoin sizin anlaştığınız fiyattan düşükse siz para kazanmış olursunuz. Kısa pozisyonlarda özellikle vadeli işlemler hızlı kar almanızı sağlar. Sözleşme anlaşmasına göre farklı vade tarihleri tercih edilebilir.

Bitcoin Vadeli İşlemler Neden Kullanılır?

Bitcoin vadeli işlemler nelerdir kısa ve uzun vade kullanabilirsiniz. Vadeli işlemler alıcı ve satıcının fiyatı sabitleme isteğinden gelir. Buna riskten korunma çalışması ismi de verebiliriz. Vadeli işlemler yıllardır piyasa içinde kullanılıyor.

Spekülasyonlardan korunmak ve kar elde etmeye çalışmak için tercih edilir. Yatırımcının piyasa durumunu göz önüne alarak pozisyon alması sağlanır. Kısa ve uzun vadeli işlemlerde para kazanmanız olasıdır. Anlık dalgalanmalardan kazanç elde etmek için kısa vadeli işlemler tercih edilir.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.