Bitcoin Ve Altın Arasında Olan Kritik Bitmiyor

0 1

Doların sürekli olarak artış göstermesi ile birlikte risk olarak gösterilen varlıklara ek olarak altın üzerinde de bir baskılanma söz konusu oluyor. Hal böyle olunca da altın ve kripto para arasında ise korelasyonun sürekli olarak artışına neden oluyor. Bu bağlamda ise kripto analiz platformu tarafından yayınlanan verilere bağlı olarak altın ve bitcoin arasında bağlılaşım oranının en yüksek seviyede olduğu gözlemleniyor.

Dış faktörlerin etkisi ile birlikte kripto para başta olmak üzere aynı zamanda bitcoin piyasasın da çok ciddi kayıplar meydana geldi. Bu bağlamda ise kişiler üzerinde güven temsil eden altında ise oldukça fazla değer kaybı gözlemlenmiş oldu. Yılın başlarında Rusya ve Ukrayna arasında oluşan savaş ile birlikte ilk başta pozitif olarak artış görülen ve zirveyi yaşayan altın ve bitcoin arasında yeniden bir düşüş yaşandı.

Bitcoin Ve  Altın Arasındaki Son Durum

Daha fazla mesaj

Doların giderek artmasından sürekli olarak etkilenen bitcoin ve altın arasında olumsuz olan düşüşler yaşanmaya devam ediyor. Buna ek olarak ise günümüzde de altın ve bitcoin beraber hareket etmeye ve başı baş bir seyir sürdürmeye devam ediyor. Altın eylül ayında bu yılın en düşük seviyesine gerilemeye başlaması ile birlikte kendini takip eden bitcoinde de bir gerileme ve düşüş meydana gelmişti. Ancak son günlerde ise altın ve bitcoin üzerinde yeniden bir artış gözlemlenmeye başlanıyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.