Bitcoinin Arkasında Kim Var?

Bitcoinin Arkasında Kim Var
Bitcoinin Arkasında Kim Var
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoinin arkasında kim var; Bitcoin’in arkasında kim var; Satoshi Nakamoto olarak tanınan bir kişi ya da grup bulunmaktadır. Bitcoin fiyat artışı, piyasa değeri ve Bitcoin gibi farklı konular yatırımcılar tarafından merak edilmektedir. Ama en çok merak edilen Bitcoin’in arkasında kim olduğudur. Aslında burada merak edilen Bitcoin aniden etkisiz hale getirilebilir mi sorusudur.

Bitcoin Arkasında Kim Var Teorileri

Bu konuda konuşulan teoriler vardır. Birçok isim gündeme gelmiştir. Bu isimler:

  • Satoshi Nakamoto adı ile anılan Japon kökenli Amerikalı bir kişi tanımlanmıştır. Bu kişi soyadının Nakamoto olması sebebi ile Bitcoin yaratıcısı olarak lanse edilmiştir. Ancak şahıs Bitcoin ya da diğer varlıklar ile ilgisinin olmadığını açıklamıştır.
  • Hal Finney isimli bir bilgisayar uzmanı ilk olarak Bitcoin alan kişi olarak biliniyor. El yazısının Nakamoto ile benzer olduğu şeklinde bir iddia ile destekleniyor. Finney iddiaları reddetmektedir.
  • Bİtcoin yaratıcısı olarak belirtilen diğer isim Craig Wright. Avusturalya’ da vergi kaçırma ile suçlanan birisi. Bu kişi iddiaları doğruluyor. Bu onaylamaya karşılık Nakamoto 2019′ da hesabı üzerinden bir mesaj ile yalanlamıştır.
  • Finlandiya’ da yaşayan bir kişi Nakamoto olarak gösterilmiştir. Fakat profesör olan kişi Bitcoin ile ilgisi olmadığını belirtmiştir.
  • Elon Musk’ un Nakamotoolduğu söylenmiştir. Kripto borsasında en etkin olan ve piyasayı etkileyen bir yatırımcı olan Musk konu hakkında açıklamada bulunmamıştır.

Gizem Hala Sürüyor

Bitcoinin arkasında kim var hala merak ediliyor. Her yıl tekrar gündem olan sorunun cevabı hala bilinmiyor. Yatırımcılar veya Bitcoin ile hiçbir ilgisi olmayan kişiler cevabı merak ediyor. Yaratıcısı olduğu düşünülen Nakamoto en son 2019 tarihinde ortaya çıkmış ve son Bitcoin üretileceği yılı beklediğini açıklamıştır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
0
be_endim
Beğendim
0
dikkatimi_ekti
Dikkatimi Çekti
0
do_ru_bilgi
Doğru Bilgi
0
e_siz_bilgi
Eşsiz Bilgi
0
alk_l_yorum
Alkışlıyorum
0
sevdim
Sevdim
Sorumluluk Reddi Beyanı:

Pellentesque mauris nisi, ornare quis ornare non, posuere at mauris. Vivamus gravida lectus libero, a dictum massa laoreet in. Nulla facilisi. Cras at justo elit. Duis vel augue nec tellus pretium semper. Duis in consequat lectus. In posuere iaculis dignissim.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

KriptoBurda ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!