BITO Bitcoin Satın Almaktan Ne Kadar Farklıdır?

0 8

BITO Bitcoin satın almaktan ne kadar farklıdır? Öğrenmek mi istiyorsunuz. Bitcoin vadeli işlemleri satın almak için merak edilenler yazımızda.

BITO Bitcoin Satın Almaktan Ne Kadar Farklıdır?

Bitcoin vadeli işlemleri ile doğrudan Bitcoin almadan işlem alabilirsiniz. Bitcoin vadeli işlemleri ile ETF üzerinden işlem alabiliyorsunuz. BITO almadan önce yatırımcıların bilmesi gereken birkaç farklılık bulunuyor.

Bitcoin satın almak istediğinizde kullandığınız aracı kurum ve ödeme yöntemine göre ücretleri farklılık göstermektedir. BITO için ise ayrı bir ücretlendirme yapılıyor. BITO ETF işlemleri için ayrı ve daha yüksek bir ödeme yapılması gerekir. BITO’nun gider oranı daha fazladır. Ortalama %0,95 olarak bir gider çıkarılabilir. Meblağ üzerinden açıklamak gerekir ise 10.000 dolarlık bir işlem alırsanız bunun 95 doları fonu işletmek için kullanılır.

BITO Piyasa Saatleri Farkı

BITO Bitcoin satın almaktan ne kadar farklıdır fon ücretlerinin yanında piyasa saatleri de farklılık gösteriyor. Bitcoin kripto para alımı için herhangi bir zaman kısıtlaması yoktur. Kripto paralar herhangi bir merkezi olmadığı için 24 saat kullanılabilir.

BITO için ise piyasa dışında emirler alınır. Ancak piyasa içinde borsa açılana kadar emirleriniz işleme koyulmaz. Bitcoin satın alırken böyle bir sorun yaşanmaz. BITO ise 24 saat işlem emirleri veremezsiniz. Piyasa kapandığında işlemlerin piyasaya iletilmesi de sona erer. Yani hafta sonlarında iki gün piyasa kapalıdır.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.