Bittrex Nedir? Bittrex Borsası Güvenilir Mi? [Detaylı İnceleme]

0 56

Bittrex Nedir?

Bittrex Nedir? 2014 yılında Bill Shihara öncülüğünde üç siber güvenlik mühendisi tarafından kurulan BitTrex, çok büyük bir hızla piyasaya giriş yaparak dijital cüzdanlar ve kripto para birimlerinin takasları ile ilgili iş yapan sektörlerde lider hale gelen ABD merkezli bir blockchain platformudur. TrueUSD kripto paranın kurucusu da BitTrex ekibidir. Blockchain sistem geliştiricisi BitTrex uluslararası kripto para transferlerini kolaylaştırmak, üçüncü parti ticari şirketlere ödeme sistemi sunmak ve döviz işlemlerinin gerçekleştirilmesinde bol seçenek sunmak için gelişimlerine devam ediyor.

Bittrex Öne Çıkan Özellikleri

Sitenin öne çıkan özellikleri arasında kullanım rahatlığı ön plana çıkıyor. Karmaşık olmayan tema, anasayfa ve üye paneli kolay erişim sağlıyor. Sitede sağ tarafta en üstte yer alan butonla gece ve gündüz modu özelliği var. Yatırımlarını sürekli takip etmek isteyenler göz yorgunluğunu azaltmak için mutlaka kullanmalı. Uluslararası kripto para borsası amacıyla kurulan BitTrex önde gelen kripto para birimlerinin alış ve satışına imkan tanıyor.

Blokchain bu işin olmazsa olmaz parçası. BitTrex resmi açıklamalarında modern ve yenilikçi bir blokchain kullandığını, mevcut sistemi üçüncü parti ticari platformlara da API entegrasyonu ile ihraç ettiğini söylüyor. Bu yönüyle birçok ticari platforma öncülük ettiğini gözlemliyoruz. Son olarak tüm kullanıcıların önem verdiği “güvenlik” konusunda BitTrex’te gereken önlemi almış gibi görünüyor. Güvenlik sertifikasının ötesinde çoğu kullanıcı, sisteme dolandırıcı kişilerin müdahil olmamasını ister. Yaptığımız testlerde, özellikle üyelik aşamasında yeterli önlemlerin alındığını gördük. Bittrex nedir? Öne çıkan özelliklerini kısaca özetledik.

Bittrex Güvenilir mi?

Bittrex piyasadaki en güvenli kripto para transfer platformlarından biridir. Geliştirici ekibin tamamı bilişim güvenlik uzmanlarından kurulmuştur. Bittrex’in kullandığı sistemde, tüm para birimlerinin yaklaşık % 80-90’ı çevrimdışı tutulur. Şimdiye kadar, Bittrex platformunda, hiçbir zaman kullanıcıların varlıklarının çalınması ya da sistemin hacklenmesi durumu ile karşılaşılmamıştır. Bittrex ayrıca tüm işlemleri için iki faktörlü kimlik doğrulama kullanır. Türkiye’de en fazla yatırımcısı olan Dyorex hakkında merak edilenlere linki tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İki faktörlü kimlik doğrulama, bir kullanıcının herhangi bir işlem gerçekleşmeden önce iki tür bilgi vermesi gerektirmesini gerektirir. İlk tür genellikle bir şifre ve ikincisi ise kullanıcının cep telefonuna gönderilen bir koddur. Seattle’da bulunduğundan Bittrex Amerikan yasalarına çok dikkatli bir şekilde uyuyor. Kara Para Aklamayı Önleme ve Müşterini Tanı gibi ABD Hükümetinin oluşturduğu programlara uyuyor. Bu programlar dolandırıcılıkları ve diğer finansal suçları engellemek için tasarlandı.

Bittrex Hangi Dil Seçenekleri Sunmaktadır?

Bittrex, İngilizce yapısı kullanan bir kripto para borsasıdır.

Genel olarak arama motorları üzerinden borsa araştırmaları yapılacak olduğunda, batar mı gibi birçok soru da sorulmaktadır. Bu soruya net bir şekilde cevap vermenin oldukça zor olduğunu söyleyecek olsak da, yine de kripto para borsalarının ticaret geçmişlerine bakarak bunun hakkında bazı ön fikirler sunmak mümkündür. Bittrex kripto para borsasının geçmişine baktığımızda yatırımcılarını mağdur ettiği herhangi bir olay bulunmamaktadır. Bunun haricinde geçmiş zamanlar içerisinde herhangi bir hack girişimi de yer almamaktadır. Bu nedenle batma ihtimallerinin oldukça zor olduğu ve yüksek hacimli borsa olarak faaliyet göstermekte olduğunu belirtebiliriz. Sizde kendi araştırmalarınız ile bu kararı kendiniz verebilir ve uygun olduğu takdirde Bittrex borsası üzerinden yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Bittrex Artı Yönleri

  • Maximum Güvenlik ilkelerine sahiptir.
  • Para çekme ve işlemlerin hızlı yapılabilmesi
  • Farklı marketlerde 150 civarında kripto parayı desteklemesi

Bittrex Eksi Yönleri

  • Coin sayısı az
  • Sadece kripto para transferi var fakat nakit olarak para yatırma ve çekme yok
  • Düşük bir sayı olsa da bazı güvenlik açıkları bulunuyor.
  • Acemi kullanıcılara yönelik değil.

Bittrex’i Kimler Kullanmalı?

Bittrex’i oluşturan kişiler platformun herkes tarafından kullanılmasını istiyor. Ana akımın ilgisini çekmek istiyorlar. Bittrex kullanıcı dostu yeni başlayanlar için platformu kullanmak çok kolay. Ancak Bittrex’i kullanıcılara ilk kullanacakları borsa olarak öneremem çünkü itibari para alım satımına izin vermiyor. Yeni başlayan kullanıcılar Bittrex’teki coin çeşitliliğini de kafa karıştırıcı bulabilir. Seçilebilecek yüzlerce coin bulunduğunda yanlış seçimi yapmak kolay.

Yeni başlayanlar için daha bilinen coin’lerle alım satım yapmak daha iyi olacaktır. Uzman kullanıcılar yatırım yapılacak yeni coin’leri seçmekte daha iyidir. Mutlaka gerçekleştireceğiniz işlemi iki kere kontrol edin. Özellikle Bittrex’in yanında piyasaya da yeni başlayan biriyseniz ilk işlemlerinizi küçük yapmak gibi önlemler alabilirsiniz. Unutmayın kripto para piyasası özellikle yeni başlayan birisi için çok dalgalı olabilmektedir. Panik ve sinirle alış ve satışlar yapmamaya özen gösterin.

Bittrex hakkında yatırımcıların mağdur olduğu konuları sizler için derledik.

Bittrex Hakkında Yapılan Şikayet ve Yorum Konuları Nelerdir?

Bittrex Nedir? Bittrex Borsası Güvenilir Mi? Bittrex de hesabından çıkış yapan bir kullanıcının tekrar hesabına giriş yapmaya çalışırken iki faktörlü doğrulama koduna takılma riski bulunmaktadır. Zira hesap açarken yatırımcılara iki faktörlü doğrulama kodu verilmiyor.

Hesabımdaki varlıklarını başka borsaya devretmek isteyen yatırımcı transfer işleminin tamamlanmasının ardından herhangi bir onay maili alamamaktadır. Bu durumda işlemin tamamlanıp tamamlanmadığına dair yatırımcının aklında soru işareti oluşturmaktadır.

Bittrex kripto para borsasında hesabı olan yatırımcının aniden hesabı devre dışı bırakılabiliyor ve kullanıcı tekrar hesabına ulaşım sağlayamıyor. Bittrex, Türkiye kullanıcılarının hesabını bloke etmektedir.

Sonuç olarak, yatırımcıların Bittrex kripto para borsasında işlem yapmadan önce hesaba giriş yapabilme, hesapta işlem yapabilme noktasındaki güvenliği ve hız durumunu göz önünde bulundurmasını ve işlemlerine yön vermesini tavsiye etmekteyiz.

 

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.