Blok Zinciri Oluşturma | Nedir, Nasıl Yapılır?

0 12

Kripto para üzerinden işlem yapacak olan kişilerin, unutmaması gereken en önemli nokta bir blok zinciri kaydedilmesidir. Blok zinciri, merkezi varlığın aksine toplum tarafından paylaşılan ve aynı zamanda sürdürülen veritabanıdır. Blok zinciri güvenlik amacıyla kripto para üzerinden işlem yapan kişilerin işlemlerinin kaydedilmesidir. Peki, blok zinciri oluşturma işlemi nasıl yapılıyor ve detaylar nedir?

Blok Zinciri Oluşturma Nedir, Nasıl Yapılır?

Blok zinciri oluşturma işleminde, iki farklı etmen mevcuttur. Bunlar;

  • Veri tabanına eklenen bilgiler
  • Diğeri ise zincirdeki kendisinden önceki blok kimliğidir.

Blok zincirinde önceki bloğun dahil edilmesi ile beraber her blok kendisindeki önceki blok zincirini alır. Yani baştan sona kadar bu şekilde gerçekleşir. Değişiklik baştan başladığı için olmaz.

  • Blok zincirine yeni bir blok eklediyse, blok verilerin şifrelenmesidir. Madencilik bu noktada hesaplama bulmacası şeklinde ifade ediliyor. Blok zinciri oluşturma aşamasında, yapılandırma dosyasını ve akıllı anlaşma kodu dosyası kullanılır.
  • Yapılandırma ve tanımlanan anlaşmadaki kod arasında ilişki bulunur. Uygulamayı oluşturmak için sözleşme ayrıntılarında belli başlı çeşitlerinin eşleşmesi gerekir. Bunlar ayrıntıları, işlevleri, parametreleri ve türler olarak ayrılıyor.
  • Blokzincir oluşturmada, bloklar ve bu blokları oluşturan kayıtlar yer alır. Kayıtlar, kişilerin yapmış olduğu işlemlerdir. Sisteme kaydedilme aşamasında bloklama durum planı, kripto paralar üzerinden işlem yapılmasıdır. O esnada uluslararası alanda gizliliğe önem verilmektedir. Bu sebepten dolayı bilinmesi gerekiyor.
Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.