Bobby Lee Kimdir?

0 19

Bitcoin zengini Bobby Lee, Çinli-Amerikalı bir girişimci ve Bitcoin savunucudur. Çin’deki ilk Bitcoin şirketi olan BTCC’nin kurucu ortağı ve şu anda bir mobil blok cüzdanı olan Ballet’in CEO’su olan Lee, Bitcoin Vakfı’nın yönetim kurulu üyesidir.

Bitcoin topluluğunun en tanınmış ve saygın isimlerinden biri olan Lee; 2011 yılından beri Bitcoin ile ilgilenmenin yanı sıra, kripto para birimine yaptığı yatırımlardan bir servet kazandı.

Bobby Lee; Çin Borsasının Devi

Çin’in en büyük Bitcoin Borsası BTC China’nın kuruculuğunu ve genel müdürlüğünü yapan Bobby Lee, Bitcoin dünyasında dördüncü en zengin kişiler arasında yer alıyor. Aynı zamanda kardeşiyle beraber Litecoin’in tasarımını da yapan Lee, bu alt coinin en büyük takipçilerinden biridir.

Bitcoin’in küresel bir para birimi olacağına inanan ve geleceğinden emin olduğunu söyleyen Lee, Bitcoin topluluğunda en iyi bilinen kişilerden biridir.

Bitcoin ve Litecoin ile Gelen Servet

BTC China’nın kurucu ortağı olan Bobby Lee; para biriminin değeri 2013’te katlanarak arttığında, bir Bitcoin milyoneri oldu. Bitcoin’e ilk 2011’de biri yaklaşık 3 dolar değerindeyken yatırım yaptı.

Zirvede, bir Bitcoin 1200 doların üzerindeydi. Lee, serveti ve nasıl yatırım yapmayı planladığı hakkında konuştu ve Bitcoinlerinin hiçbirini satmayacağını belirtti. Kardeşi Charlie Lee, Bitcoin altcoini olan Litecoin’in yaratıcısıdır.

Bitcoin madenciliğine başlayan ilk insanlardan biri olan Lee, aynı zamanda Çin’in ilk Bitcoin borsası BTCC’yi kurdu. 2017 yılında BTCC, Hong Kong merkezli bir yatırım firması tarafından satın alındı. Bu satın almanın sonucunda Lee, bir multimilyoner oldu.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.