Bqcoin Nedir?

0 7

Bqcoin nedir; Kripto para borsasında işlem gören dijital para birimidir. Kripto piyasasında yer alan bu para birime yatırım yapmadan önce kripto borsası ve piyasa değeri hakkında bilgi ve tecrübe sahibi olmak gerekmektedir.

Bu borsada bir merkez ve denetim olmadığı için piyasa değeri arz ve talep dengesi ile oluşmaktadır. Bu değeri hesaplama kolay bir işlemdir.

Kripto Piyasa Değeri Nedir?

Para biriminin işlem gördüğü ağ güncel fiyatıdır. Borsa içerisinde dolaşan arz ve birim fiyat çarpımıdır.

Toplam Kripto Piyasa Değeri Nedir?

Borsada işlem gören bütün dijital ürünlerin değeridir. Piyasa gelişimini takibi için önemli bir etkendir. Piyasa değeri ile mantıklı yatırma kararları verilebilir.

Piyasa Değerlerine Göre Kripto Para Türleri

Büyük ölçekli kripto para birimleri: Bitcoin ve Ethereum bu gruptadır. 10 milyar dolar dan yüksek piyasa değeri olan kripto para birimlerini içerir. Yatırımcıların gözünde risk düzeyi düşük olan ve fazla kazanç getiren para birimleridir. İşlem geçmişlerinden sürekli büyüdükleri anlaşılmaktadır. Piyasa dalgalanmalarından minimum düzeyde etkilenirler.

Orta ölçekli kripto para birimleri: 1-10 milyar dolar değeri olan para birimleridir. Risk oranları fazla kabul edilen bir gruptur.

Küçük ölçekli kripto para birimleri: 1 milyar dolar altında değer sahibi olan para birimleridir. Dalgalanmalardan maksimum düzeyde etkilenirler.

Bqcoin nedir; dijital para birimi yatırımında dikkatli olmak gerekmektedir. Sadece piyasa değeri ile kararlar almak doğru değildir. Diğer kriterler gibi piyasa değeri de karar alma sürecinde diğerleri ile birlikte değerlendirilmesi gereken bir faktördür.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.