Brian Armstrong Kimdir?

0 11

Kripto para zenginleri listesinde dokuzuncu sırayı alan Brian Armstrong, 2017 yılında Fortune 40 Under 40 listesinde yerini aldı. 2018 yılında Giving Pledge’yi imzalayan Armstrong, ilk kripto para girişimcilerinden biridir.

Servetinin büyük bir bölümünü iyi amaçlar uğruna bağışlama sözü de veren genç Armstrong, 25 Ocak 1993 yılında San Jose Kaliforniya’da dünyaya geldi.

Brian Armstrong; Başarılı Eğitim Süresi

Çok erken yaşlarda Java Script ve CSS öğrenmeye başlayan Brian Armstrong, çocukluktan beri teknolojiyle yakından ilgilendi. 2001 yılında Rice Üniversitesi’ne kabul edilen Armstrong, Ekonomi ve Bilgisayar Bilimleri alanında, lisans yaptı.

Bilgisayar Bilimleri Yüksek Lisansını 2006 yılında tamamlayarak kariyer hayatını geliştirmeye başladı. Kariyerine ilk olarak 2011-2012 yılına kadar Airbnb yazılım mühendisi olarak başladı.

Kariyeri ve Serveti

Airbnb’de yazılım mühendisi olarak kariyer hayatını başlatan Brian Armstrong; Fred Ehrsam ile 2012 yılında Coinbase’i kurarak, dijital para birimi değişimi platformunu oluşturdu.

Aynı zamanda 2012 Ekim ayında, banka havalesi yoluyla Bitcoin işlemleri için belli oranda hizmet geliştirmeye başlayan Armstrong; 2014 yılında Blockr ve Kippt’i satın alarak, güvenli Bitcoin depolaması için, ilk kasa sistemini oluşturdu.

Ocak 2015 yılında 75 milyon dolarlık yatırım alan Coinbase, sonrasında Coinbase Exchange adıyla Amerika merkezli Bitcoin borsasını başlatmış oldu. Sonrasında Coinbase Exchange ismini 2016 yılında Global Digital Asset Exchange olarak değiştir.

Aynı zamanda Fred Ehrsham ile ortaklık yaparak, büyük bir ticari başarı yakalayarak ilk Bitcoin startup şirketi olmayı başardı. Armstrong’un bugün servetinin değeri ise 1 milyar dolar olduğu tahmin ediliyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.