Btcturkün Sahibi Kim?

0 14

Btcturkün sahibi kim; 2013 yılında kurulmuş olan Btcturk, Kerem Tibuk tarafından geliştirilmiş bir kripto para alım ve satım platformudur. Günümüzde oldukça geniş bir kitleye ulaşan Btcturk, Türkiye’nin ilk Türk Lirası tabanlı kripto para borsası platformudur. Platform 2020 yılından beri yabancı kullanıcıları da kabul ediyor.

Btcturkün Sahibi Kim; Kerem Tübik Kimdir?

Btckturk platformunun temel olarak oluşturulmasını sağlayan ve ilk fikrinin yürütülmesini sağlayan kişi Kerem Tibuk’tur. 2013 yılında platformun kurulmasını sağlayan Kerem, aslen iş adamı olarak hizmet sunan bir kişidir.

1 Temmuz 2013 yılında tüm üretim sürecinin tamamlanması ve kripto paralar için Türkiye piyasasında iyi bir seçenek olmasının ardından platform yeni bir kişi tarafından devralınarak hizmet vermeye devam etti.

Her zaman daha ileriye taşınan platform günümüzde hem farklı bankalar hem de diğer ülkeler ile iş birliği içerisinde popüler bir hizmet sunuyor.

Btcturk’ün Yeni Sahibi Kim Oldu?

Günümüzde Btcturkün sahibi kim; Btcturk platformu 2018 yılında Özgür Güneri tarafından devralınmıştır. QNB Finansinvest CEO’su olarak hizmet sunan Özgür Güneri, özellikle platformun bankalar ile yakın ilişkiye girmesi konusunda yardımcı olmuştur.

Hala hizmetine devam eden platform; Akbank, Fibabanka, Denizbank, Vakıfbank, Yapı Kredi, Türkiye İş Bankası ve Ziraat Bankası ile iş birliği kurarak Türkiye sınırlarını aşmayı başarmış ve global olarak kullanılan hale gelmiş bir platformdur.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.