Cameron ve Tylor Winklevoss Kimdir?

0 18

Bitcoin milyarderleri arasında yer alan ikizler Cameron ve Tylor Winklevoss kardeşler, aslında Facebook’un yaratıcısı Mark Zuckerberg’in Facebook fikrini kendilerinden çaldığı iddiasıyla tüm dünyayı ayağa kaldırmışlardı.

Aynı zamanda spor tutkunları ikizlerin 2008 Pekin Olimpiyatları’nda, erkekler çift kürek yarışmasını, altıncı sırada bitirdiklerini de hatırlayacaktır. Diğer yandan kripto dünyasının öncülerinden olan ikizler, Bitcoin milyarderi olarak, Kripto para zenginleri listesinde yerini alıyor.

Bitcoin Dünyasına Giriş

Facebook hisseleri ve nakit akışı ile 2008 yılında Mark Zuckerberg ile Facebook anlaşması gerçekleştiren Cameron ve Tylor Winklevoss kardeşler, 2012 yılında Winklevoss Capital ile yüze yakın projeye yatırım yaparak, 20 kripto para odaklı yatırımda bulundular.

Aynı zamanda 2012-2013 yılları arasında Winklevoss Capital aracılığıyla ortalama 11 milyon dolar değerinde Bitcoin’e yatırım yaptılar. İkizler; madeni para başına 10 dolardan alım yaparak, dolaşımdaki tüm Bitcoinlerin ise %1’ine sahip oldular.

Harvard’dan mezun olan ikizler, BitInstant’a katıldıktan sonra, lisanssız şekilde yaptıkları para ticareti dolayısı ve yasadışı uyuşturucu işlemleri için, 2 yıl hapis cezası aldılar.

Bitcoin Dalgalanmasında Satış Yapmadılar

Aralık 2017 yılında Bitcoin’in fiyatının 18.000 doların üzerine çıkması, değerinin iyice artmasına ve sonra düşmesine neden oldu. Bu dönemde Cameron ve Tylor Winklevoss, ellerinde bulunan Bitcoin’i satmadılar.

Aynı zamanda 2019 yılında BlockFi’ye yatırım yapan ikizler, yine aynı dönemde NFT’ler için, Nifty Gateway’i satın aldılar. Çoğu orijinal yatırımlarını elinde tutan ikizlerin, dijital varlıklarının yanında 70bin Bitcoin’e sahip oldukları tahmin ediliyor. Servetlerinin ise 400 milyon doların üzerinde olduğu düşünülüyor.

Bu gönderiyi derecelendirmek için tıklayın!
[Toplam: 0 Average: 0]
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.